חדשות

מכשיר MRI יחל לפעול לראשונה באופן קבוע במרכז הרפואי "הדסה" הר הצופים

"אני רואה בהחלטה על רכישת מכשירי MRI חדישים לטובת המטופלים מירושלים ומהשפלה מן הברוכות שקיבלתי", אמר מנהל המרכז הרפואי, פרופ' זאב רוטשטיין

מימין: פרופ' נורית הילר, סגנית מנהלת בית החולים "הדסה" הר הצופים ופרופ' יעקב סוסנה, ראש אגף הדימות במרכז הרפואי "הדסה" (צילום: "הדסה")

המרכז הרפואי "הדסה" הודיע כי בימים אלו מופעל לראשונה מכשיר MRI בבית החולים בהר הצופים, מסוג MRI T3.0, לאחר שמכשירים דומים כבר הופעלו ומספקים שירות ב"הדסה" עין כרם.

לדברי בית החולים, עם כניסתו של פרופסור זאב רוטשטיין לתפקיד מנכ"ל המרכז הרפואי "הדסה", לפני כשנה, הוא החל לקדם את הנושא, בין השאר כדי לתת מענה לתורים ארוכים לבדיקות MRI. שר הבריאות יעקב ליצמן הכריז על קיצור התורים ל-MRI כמשימה לאומית.

"אני רואה בהחלטה על רכישת מכשירי MRI חדישים לטובת המטופלים מירושלים ומהשפלה מן הברוכות שקיבלתי", אמר אתמול פרופסור רוטשטיין, "המרכז הרפואי על שתי שלוחותיו בירושלים מציע כעת פעילות מוגברת בסוג זה של בדיקות. הן מבוצעות לאורך שעות היום והלילה, והמטרה היא לקצר תורים. עבור מי שנזקק לבדיקות אלו, המתנה ארוכה היא לעתים קריטית בקביעת האבחנה או לצורך הטיפול. כבר היום נקבעים תורים מקוצרים לפעילויות הדמיה שונות - CT, PET CT - וגם לניתוחים ולשירותים נוספים שמסופקים בבתי החולים של הדסה".

פרופסור יעקב סוסנה, ראש אגף הדימות ב"הדסה", מסר: "למכשיר החדיש של חברת "פיליפס" יתרונות משמעותיים ביותר. הבולט בהם הוא השדה המגנטי החזק במיוחד, המאפשר קבלת תמונות איכותיות ויכולת אבחנה במהירות גבוהה יותר. הרזולוציות הן ברמה גבוהה מאוד ומקלות על האבחון והפיענוח של התמונות. למכשיר גם פתח רחב וקצר יותר משהיה מקובל עד כה, מה שמאפשר להפחית בתחושת הסגר שקיימת אצל מטופלים במכשירים אחרים וגם לבצע בדיקות חשובות במטופלים עם בעיות משקל שהן על גבול הקיצון".

עוד אמר פרופסור סוסנה, כי בחדר שבו הוצב המכשיר התאורה מתחלפת ומציעה גווני צבע מרובים וגם הקרנת סרטים ותמונות על הקירות. "תנאי התאורה והקרנת הסרטים נועדו לרכך את חווית המטופלים וליצור אווירה טיפולית חיובית, במיוחד לילדים. הם יכולים לעבור את הבדיקה במכשיר החדיש ללא הרדמה".

נושאים קשורים:  חדשות,  MRI,  פרופ' זאב רוטשטיין,  פרופ' יעקב סוסנה,  המרכז הרפואי "הדסה"
תגובות