חדשות

העליון דחה את ערעורו של ד"ר אבנר שיפטן, שרשיונו הותלה ל-5 חודשים

ד"ר שיפטן, שנחשב ל"גורו של לידות הבית", הורשע בבית משפט מחוזי בכך שנהג בדרך שאיננה הולמת רופא בשישה מקרים שונים וגילה רשלנות חמורה במילוי תפקידו במקרה אחד

"התאים התיישבו בריאות התינוקות וגדלו לגידולים ממאירים" (צילום: אילוסטרציה)

בית המשפט העליון דחה בשבוע שעבר את בקשת ד"ר אבנר שיפטן למתן רשות לערער על פסק דין שניתן נגדו בבית המשפט המחוזי בירושלים, ורישיונו של הרופא הותלה לתקופה של 5 חודשים החל מ-13 בדצמבר 2016.
את פסק הדין בעליון נתן השופט עוזי פוגלמן.

בפסק הדין במחוזי, שניתן על ידי השופט בן-ציון גרינברג, אושרה הרשעתו של הרופא ד"ר שיפטן, על שהציג עצמו שלא כדין כמומחה בתחום הגניקולוגיה ומיילדות, וליווה שש לידות ביתיות של נשים שהיו במצבי סיכון.
בכתב הקובלנה שהוגש נגד ד"ר שיפטן לוועדת המשמעת של משרד הבריאות הוזכרו מקרים רבים שבהם עיכב הרופא העברת נשים לבית החולים, "התנהלות המלמדת על הפרת החובה לנהוג בנחישות הראויה המצופה מרופא במילוי תפקידו", לפי הקובלנה.

בהרכב ועדת המשמעת שמונתה לדון בקובלנה נגד ד"ר שיפטן היו חברים הרופאים פרופסור שבח פרידלר וד"ר יעקב אסף, ונציג היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד משה מרבך. ברוב דעות היא קבעה שהרופא נהג בדרך שאיננה הולמת רופא בשישה מקרים שונים וגילה רשלנות חמורה במילוי תפקידו במקרה אחד.

השופט אמנון סטרשנוב, שאליו הואצלו סמכויות שר הבריאות בעניין המשמעת ומשמש כערכאה נוספת, החליט להתלות את רישיונו של ד"ר שיפטן לתקופה של 10 חודשים.

בערעור לבית המשפט המחוזי ירושלים אישר השופט גרינברג את ההרשעה של ד"ר שיפטן אך החליט להפחית את תקופת ההתליה ל-5 חודשים. כאמור, על כך הוגשה בקשה לערעור לבית המשפט העליון, שנדחתה. העונש שנפסק נותר על כנו.

בראיונות לתקשורת הכללית כונה ד"ר שיפטן ה"גורו לידות הבית". לטענתו, משרד הבריאות מתנכל לו ו"סימן אותו" לרעה.

נושאים קשורים:  חדשות,  בית המשפט העליון,  התליה,  ד"ר אבנר שיפטן,  לידות בית
תגובות