חדשות

איגוד רופאי המשפחה חתם על הסכם שיתוף פעולה עם האיגוד המקביל באוקראינה

יו"ר איגוד רופאי המשפחה, פרופ' שלמה וינקר: "יש חשיבות רבה בחיזוק מעמדה של רפואת המשפחה במדינות אירופה ובישראל. שיתופי פעולה מסוג זה מביאים ללמידה הדדית ולמצוינות"

חתימה על הסכם שיתוף בין פעולה בין איגודי רופאי המשפחה של ישראל ואוקראינה. מימין: פרופ' שלמה וינקר ופרופ' פרופסור לאריסה מטיוחה (צילום: פרטי)

יו"ר איגוד רופאי המשפחה בישראל, פרופסור שלמה וינקר, חתם בתחילת השבוע על הסכם שיתוף פעולה בין איגוד רופאי המשפחה הישראלי לבין איגוד רופאי המשפחה של אוקראינה.

במסגרת שיתוף הפעולה בין שני הארגונים, יסייע האיגוד הישראלי לפתח תכניות הכשרה ואיתור לרופאי משפחה באוקראינה, במטרה לשפר את איכות הרפואה הראשונית במדינה. בנוסף, יקיימו הארגונים שיתוף פעולה מחקרי, בדגש על הקמת תכנית סקר ורפואה מונעת מבוססת עובדות באוקראינה.

החתימה על הסכם שיתוף פעולה התבצעה לאחר תקופה ארוכה שבה שני האיגודים מקיימים קשרים. אלו כוללים השתתפות של רופאים משתי המדינות בכנסים משותפים ושיתופי פעולה במחקרים ובפרויקטים שונים.

מעמד החתימה על ההסכם התקיים במסגרת הכנס השנתי של איגוד רופאי המשפחה האוקראיני, שהיה בקייב. בכנס השתתפו למעלה מ-600 רופאים. יו"ר האיגוד האוקראיני היא פרופסור לאריסה מטיוחה.

במעמד החתימה ציין פרופסור וינקר, המשמש גם כראש חטיבת הרפואה ב"לאומית שירותי בריאות": "יש חשיבות רבה בחיזוק מעמדה של רפואת המשפחה במדינות אירופה ובישראל. שיתופי פעולה מסוג זה מביאים ללמידה הדדית ולמצוינות".

פרופסור וינקר מסר, כי החתימה על הסכם שיתוף הפעולה עם האיגוד באוקראינה הוא חלק ממגמה להרחבת הידע של רפואה המשפחה הישראלית. במסגרת זאת כבר נרשמו השנה שיתופי פעולה עם רשת המחקר האירופית ברפואת המשפחה ועם איגוד רופאי המשפחה באירופה. ישראל אירחה את הכנס השנתי של המתמחים והמומחים הצעירים ברפואת משפחה באירופה. פרופ' וינקר נבחר השנה לחבר הוועד המנהל של איגוד רופאי המשפחה האירופי.

נושאים קשורים:  חדשות,  אוקראינה,  הסכם,  פרופ' שלמה וינקר,  שיתוף פעולה,  בינ"ל
תגובות