חדשות

ד"ר שי פורת מונה למנהל האולטרסאונד הגניקולוגי והמיילדותי ב"הדסה" עין כרם

ד"ר פורת, מומחה ברפואת האם והעובר, הקים אתר בינלאומי של מסד נתונים לסיוע באבחון מומים מורכבים באמצעות אולטרסאונד, שבו לוקחים חלק מאות מומחים

ד"ר שי פורת (צילום: "הדסה")

המרכז הרפואי "הדסה" עין כרם הודיע כי ד"ר שי פורת מונה למנהל יחידת האולטרה-סאונד הגינקולוגי והמיילדותי בבית החולים. הוא מחליף בתפקיד את המנהל הוותיק ד"ר מיכאל נדג'ארי, שהגיע לגיל פרישה.

ד"ר פורת, נשוי ואב לארבעה, למד רפואה כעתודאי בבית הספר לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים והתמחה ברפואת נשים ב"הדסה" הר הצופים. במהלך התמחותו נטל חלק בתוכנית "רופא חוקר" למתמחים מצטיינים במחקר, במסגרתה השלים דוקטורט (PhD) במחקר מעבדתי בתחום הסוכרת (מחקרו עסק בתאי בטא).

ד"ר פורת: "הגישה הרב-תחומית לנושא היא בעלת חשיבות עליונה, כדי להציג להורים לעתיד את המידע המקיף ביותר לגבי משמעויות הממצאים"

בשנת 2009 יצא להתמחות-על בטורונטו, קנדה, בתחום רפואת האם והעובר, והתמקד באולטרה סאונד לאבחון ומעקב אחר מומים בעובר וגם בפעולות פולשניות תוך רחמיות כגון לייזר ועירויי דם תוך רחמיים.

עוד בשהותו בקנדה החל בהקמת מסד נתונים ראשון מסוגו בעולם, לסיוע באבחון מומים מורכבים באמצעות אולטרה סאונד. כיום יש למסד הנתונים שהקים מאות משתמשים מכל העולם, אנשי מקצוע בתחום הרפואה החולקים עם עמיתיהם את הידע הרב שצברו. ד"ר פורת מפעיל ומתחזק מכיסו הפרטי את האתר. "זה ה'פרו בונו' והבייבי שלי", הדגיש.

לדברי ד"ר פורת, "התחום שבו אנו מתעניינים ושבו אנו שואפים לבלוט ולהוביל גם ברמה הארצית, הוא אבחון מדויק של מומים ותסמונות, וייעוץ שנעניק לאנשי מקצוע וגם להורים. הגישה הרב-תחומית לנושא היא בעלת חשיבות עליונה, כדי להציג להורים לעתיד את המידע המקיף ביותר לגבי משמעויות הממצאים. כך יוכלו לקבל החלטה מושכלת יותר בכל הנוגע לעתיד משפחתם וידעו מה צפוי להם אחרי הלידה, מבחינה טיפולית. הרב-תחומיות חשובה ביותר כדי למנוע לחץ מיותר ולא נחוץ, ולאפשר קבלת החלטות מבוססות ידע עם ליווי מקצועי כוללני".

נושאים קשורים:  חדשות,  מינויים,  ד"ר שי פורת,  המרכז הרפואי "הדסה"
תגובות
 
15.12.2016, 19:32

כה לחי לשי מחבריך בהר-אתה רופא,חבר וגנטלמן

18.12.2016, 09:14

הודעה משמחת כל לב, כל כך ראוי! בהצלחה!!!