שבעה רופאות ורופאים קיבלו בשבוע שעבר בטקס חגיגי את פרסי המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית, על עבודות מחקר מצטיינות במדעי היסוד לשנת 2016. בטקס, שנערך בנוכחות יו"ר הר"י, פרופ' ליאוניד אידלמן וממלא מקום יו"ר המועצה המדעית, פרופסור יורם שפירא, הוענקו תעודות ופרסים כספיים.

בוועדה שבחרה את הזוכים היו חברים פרופסור אייל ענתבי, פרופסור הווארד עמיטל ופרופסור יהודה שינפלד.

בטקס השתתפו גם הרופאים הבכירים שהיו המנחים של הזוכים בעבודותיהם, מנהלי בתי חולים, מנהלי מחלקות, יו"ר ועדות ההתמחות, חברי ועדת מדעי היסוד שהמליצו על העבודות המצטיינות וחברי נשיאות המועצה המדעית ומזכירות הר"י.

ואלו שמות הזוכים ופרטי עבודות המחקר:

  • ד"ר אילן בלאו מהמרכז הרפואי "מאיר", שנושא עבודתו: "חקר השונות של מוצא העצב הקרניאלי השביעי וההשלכות האפשריות לכך על איתור ה-trunk של עצב זה בניתוחים של בלוטת הפרוטיד". העבודה נעשה בהנחיית פרופסור יואל רק.
  • ד"ר שרית הלמן מהמרכז הרפואי "שערי צדק", שנושא עבודתה: "תפקידו של p16/INK4a בעצירת החלוקה של תאי בטא בלבלב". המנחה: פרופסור יובל דור.
  • ד"ר ענבל חזקני מהמרכז הרפואי "מאיר", שנושא עבודתה: "השפעת חלקיקי זהב מכווני-מטרה על רגישות לקרינה של ממאירות מסוג אדנואיד ציסטית גרורתית". העבודה נעשתה בהנחיית ד"ר רחלה פופובצר.
  • ד"ר ג'ומעה נתשה מ"הדסה" עין כרם. נושא עבודתו: "שיפור בתוצאות השתלות מח עצם בילדים עם אוסטאופטרוזיס אחרי פרוטוקולי הכנה Fludarabine-based". בהנחיית: ד"ר פוליאנה סטפנסקי.
  • ד"ר יעל פיינזילבר מהמרכז הרפואי "שיבא". נושא עבודתה: "אפיון הקשר בין נוגדנים כנגד גליקאנים ושינויים מולקולריים בחולים עם מחלות מעי דלקתיות". המנחה: ד"ר איריס דותן.
  • ד"ר טטיאנה שקרה מהמרכז לבריאות הנפש "מעלה הכרמל". נושא עבודתה: "הפחתת העלייה במשקל בסכיזופרניה - שילוב הטיפול ברבוקסטין ובטהיסטין עם התכשיר האנטיפסיכוטי אולנזפין: מחקר כפול-סמיות עם בקרת פלצבו". העבודה נעשתה בהנחיית פרופסור מיכאל פוירובסקי.
  • ד"ר דן תירוש מהמרכז הרפואי "סורוקה". נושא העבודה: "תאי NK ותפקידם בהפלות בטרימסטר הראשון". בהנחיית: פרופסור אנג'ל פורגדור.