חדשות

הר"י הצטרפה להכרזת ההסתדרות על סכסוך עבודה עקב ביטול הביטוחים הסיעודיים

יו"ר הר"י, ד"ר ליאוניד אידלמן, אמר: "הרופאים נאלצים להשבית את מערכת הבריאות מכיוון שאין דרך אחרת לדאוג גם לרופאים וגם לחולים"

ד"ר ליאוניד אידלמן (צילום: פלאש 90)

ההסתדרות הרפואית הצטרפה להסתדרות הכללית החדשה בהכרזה על סכסוך עבודה, נוכח כוונת משרד האוצר לבטל את הביטוח הסיעודי הקבוצתי. יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, הודיע היום (ד'), כי "אם בעוד שבועיים לא יושג הסדר בהקשר לכך - יצטרכו הרופאים להשבית את מערכת הבריאות". אתמול הכריז יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן על סכסוך עבודה כללי במשק.

לדברי ד"ר אידלמן, "הרופאים נאלצים להשבית את מערכת הבריאות מכיוון שאין דרך אחרת לדאוג גם לרופאים וגם לחולים. האינטרסים של החולים והאינטרסים של הרופאים זהים. במדינת ישראל הרופאים הולכים ומזדקנים".

"אנחנו נמצאים במקום האחרון בין מדינות ה-OECD במספר הרופאים מתחת לגיל 45 וביחס לכלל הרופאים. אם לרופאים לא תהיה אפשרות לטפל בחולים גם כשהם זקוקים לעזרה, החולים יסבלו. לכן אנחנו מכריזים על סכסוך עבודה ואנחנו נילחם יחד עם ההסתדרות הכללית בנושא הזה", אמר ד"ר אידלמן.

יו"ר הר"י הוסיף: "נושא הביטוח הסיעודי הקבוצתי הוא אחד החשובים ביותר בחיי כל ארגון עובדים. זה המבחן של הארגון: אם הצליח לספק ביטוח סיעודי לחבריו. אנחנו כרופאים יודעים היטב - בין רגע, החיים של כל אדם צעיר או מבוגר יכולים להשתנות. מי שהיום מרגיש שהוא חזק, שהחיים עוד לפניו, עלול למצוא עצמו לפתע פתאום כמי שזקוק לביטוח סיעודי.

"אנחנו גם יודעים בתור רופאים, כי אנחנו רואים את העניין הזה בכל יום, כיצד אנשים נכנסים למעגל של עוני וחולי. מי שחולה יותר הוא גם עני יותר; מי שעני יותר הוא חולה יותר. אנחנו מראש צריכים לדאוג שלא יהיו מקרים שכאלו.

"לפיכך, אנחנו מעלים בדרגה את המאבק על עתיד רוב העובדים במדינת ישראל, כולל הרופאים. עתיד שחייב להיות נטול דאגות גם לבריאות וגם לכיס, עד כמה שניתן. לצערנו המגמה באץ כיום היא 'לפרק' אנשים וקבוצות: להביא לכך שכל אחד לגורלו. ודווקא במצב שהוא חולה יותר, שהוא מבוגר יותר - שיפתור את בעיותיו בעצמו, וכך גם הקבוצה. אבל אנחנו נגד המגמה הזו. אנחנו מאמינים בערבות הדדית של כל החברים בארגון. לכן ההסתדרות הרפואית הכריזה על סכסוך העבודה".

נושאים קשורים:  חדשות,  הר"י,  יו"ר הר"י,  ביטוח סיעודי,  שביתה,  סכסוך עבודה,  פרופ' ליאוניד אידלמן
תגובות
18.11.2016, 01:02

תחזקנה ידיו של יור ההסתדרות הרפואית סוף סוף יש יור דעתן לוחמן המנסה להזיז דברים במדינה שהולכת ומתדרדרת מיום ליום אין עתיד למדינה שאיננה דואגת לפרט מדינה מורכבת מפרטים ובבאין דאגה לפרט לא תהיה מדינה וזה חרבן הבית השלישי

אנונימי/ת
19.11.2016, 11:38

אינני מוצא סיבה שאני כמתמחה אשלם סכום זהה לביטוח למנהל המחלקה בן ה60 כאשר סיכוייו של אותו בן 60 להפוך לסיעודי בקרוב גדולים פי כמה. מדובר בגדול בתרמית פירמידה שבה הצעירים עם המשכורות הנמוכות מסבסדים את המבוגרים בעלי המשכורות הגבוהות. אינני חש שום מחוייבות לשבות למען אותם אנשים שמצפים שאני במשכורתי הדי דלה אסבסד להם בעלי משכורות העתק ביטוח סיעודי. הבחירה שלהם בביטוח סיעודי קבוצתי היא בעיה שלהם ולא שלי

20.11.2016, 14:57

שביתה, וביחוד שביתה של רופאים, צריכה להיות הצעד האחרון במשא ומתן ויש להמנע ממנו ככל האפשר. איני מבין את ההתלהבות לשבות או לאיים בשביתה.