חדשות

יו"ר הר"י פנה ליו"ר ועדת הכספים בבקשה לסיוע במאבק על המענקים לפריפריה

ד"ר אידלמן כתב לח"כ משה גפני, "כפי שהתגייסת בעת הדיונים על תקציב המדינה האחרון ונתת כתף למאבקנו, אני מבקש ממך עכשיו לפעול ביחד עם הר"י"; "לדבריו, "כ-1,800 רופאים ורופאות ממרכז הארץ עברו לצפון ולדרום ועסקו שם במקצועות במצוקה"

יו"ר הר"י, פרופ' ליאוניד אידלמן (צילום: הר"י)

יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, שיגר אתמול (ג') מכתב דחוף ליו"ר ועדת הכספים של הכנסת, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), בו קרא לו להתגייס כדי לפעול נגד החלטת האוצר לבטל את מתן המענקים לרופאים בבתי החולים ובמרפאות בפריפריה ובמקצועות במצוקה.

בשנה שעברה הודיע משרד האוצר על ביטול המענקים, אך ועדת הכספים אישרה ברגע האחרון הוספת 75 מיליון שקל למימונם, לאחר לחץ ציבורי ופוליטי.

במכתבו אתמול כתב ד"ר אידלמן: "אני פונה אליך בעקבות הביטול המסתמן של מתן מענקים לרופאים בבתי חולים ובמרפאות בפריפריה ובמקצועות במצוקה לשנים 2018-2017. כידוע לך, המענקים ניתנו מכוח הסכם הרופאים משנת 2011. הם היוו נקודת מפנה קריטית עבור מערכת הבריאות הציבורית, במיוחד בפריפריה".

ד"ר אידלמן הוסיף: "בעקבות מתן המענקים, עברו כ-1,800 רופאים ורופאות ממרכז הארץ לצפון ולדרום ועסקו שם במקצועות במצוקה. הדבר איפשר לפתוח מחלקות נוספות, להציל מקצועות במצוקה ולהנגיש רפואה איכותית ושוויונית יותר לכלל המטופלים בישראל.

"גם במשרדי הבריאות והאוצר אין חולק על ההצלחה של המענקים הללו. הראיה לכך היא שגם לאחר שהכספים למענקים מכוח ההסכם אזלו ב-2014, עקב ביקוש רב והצלחה שעלתה על כל הציפיות, המשיך האוצר להעניק משאבים ומענקים. כך צריך להמשיך גם עתה. אין להזניח כלי חשוב זה לשיפור הרפואה".

ד"ר אידלמן הוסיף: "כפי שהתגייסת בעת הדיונים על תקציב המדינה האחרון ונתת כתף למאבקנו, אני מבקש ממך עכשיו לפעול ביחד עם הר"י כדי להבטיח את המשך חיזוק הרפואה בכלל, וזו בפריפריה בפרט".

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד האוצר,  מענקים,  פריפריה,  משרד הבריאות,  הר"י,  פרופ' ליאוניד אידלמן
תגובות

!
פרופ' תיאו דב גולן. אני מבין ששרי האוצר והבריאות מסכימים - הלוואי ויבצעו!
י