חדשות

מנהל "זיו": ביטול המענקים לפריפריה - מכת מוות לרפואה באזור

ד"ר סלמאן זרקא, מנהל בית החולים "זיו" בצפת, ביקר היום בחריפות את החלטת האוצר להפסיק לממן מענקים למתמחים העוברים לפריפריה

המרכז הרפואי זיו בצפת. (צילום: "זיו")

ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי "זיו", הגדיר הבוקר (ג') את ביטול המענקים לרופאים העוברים לפריפריה כ"פגיעה ברפואה בפריפריה". ד"ר זרקא אמר, כי המרכז הרפואי "זיו" בצפת נהנה בשנים האחרונות מהעדפה מתקנת בכל הנוגע לרופאים-מומחים רבים, שמגיעים מכל חלקי הארץ.זאת, בין השאר תודות למענק בסך כ-300 אלף שקל שקל שניתן לרופאים הבוחרים להגיע מהמרכז כדי לעבוד בבתי החולים שבפריפריה.

"לאורך השנים התקשו בתי חולים בפריפריה לגייס רופאים איכותיים, בשל ריחוק המוסדות הללו ממרכז הארץ", אמר ד"ר זרקא. "התיקון שבוצע בהסכם עם הר"י בשנת 2011 הקל עלינו בבתי החולים הפריפריאליים במעט, ועודד רופאים לנדוד צפונה ודרומה כאחד. השינוי שיפר משמעותית את איכות הטיפול והשירות בבתי החולים".

ד"ר זרקא: "אינני מבין כיצד עולה על הדעת, לאחר 5 שנים, לבטל את התיקון שהצליח לשפר באופן ניכר את מערכת הבריאות"

ד"ר זרקא הוסיף: "אינני מבין כיצד עולה על הדעת, לאחר 5 שנים, לבטל את התיקון שהצליח לשפר באופן ניכר את מערכת הבריאות ולחזק מוסדות רפואיים לא מעטים ברחבי הארץ".

עוד אמר ד"ר זרקא: "ראוי לציין, כי המהלך של משרד האוצר נוגד את כל פעולות משרד הבריאות ושר הבריאות יעקב ליצמן הפועלים לחיזוק הרפואה בפריפריה בכלל ובמרכז הרפואי "זיו" בפרט. ההשלכות שיהיו לביטול המענקים הן רבות. אם אכן יבוטלו המענקים, התושבים כאן הם אלו שיפגעו".

ד"ר זרקא הזהיר: "הצמיחה בשירותי הרפואה ב'זיו' ובצפון בכלל עלולה לספוג האטה משמעותית ואולי אף מכת-מוות. יש תחומי רפואה נוספים הזקוקים למומחים ממרכז הארץ והמענק מהווה כלי חשוב לשם עידוד הגעתם לצפון. על משרד האוצר והשר משה כחלון לדאוג להשאיר את תכנית המענקים ואף להגדיל את המענק לרופאים במיוחד בכל הנוגע למקצועות שהם במצוקת כוח אדם בפריפריה. כל זאת על מנת שאלו ימשיכו לשרת את הציבור המתגורר מחוץ לגוש דן".

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "זיו",  מענקים,  פריפריה,  הר"י,  פרופ' סלמן זרקא
תגובות