חדשות

"פורייה": ניתוח מעקפים משולב עם ניתוח להסרת גידול מהריאה בוצע לראשונה

בית החולים מסר, כי הניתוח התבצע במטופל שהופנה לניתוח מעקפים, אך שהתגלה כי הוא סובל מגידול סרטני בריאה במהלך בדיקות ההכנה לניתוח

המרכז הרפואי פורייה בטבריה. צילום: דוברות בית החולים

המרכז הרפואי "פורייה" בטבריה הודיע השבוע, כי ביצע בפעם הראשונה בבית החולים ניתוח משולב שכלל כריתה של גוש סרטני מהריאה וניתוח מעקפים. הניתוח נמשך שבע שעות.

בית החולים מסר, כי המנותח היה גבר בן 57, שהופנה מבית החולים "זיו" בצפת לניתוח מעקפים בלב. בבדיקת CT חזה המתבצעת באופן שגרתי לכל החולים המיועדים לניתוח לב נמצא גידול בחלקו העליון של בית החזה. בדיקות נוספות העלו שהגידול ממוקם סמוך לכלי דם גדולים ולריאה.

ד"ר ארז קכל, מנהל היחידה לניתוחי לב במערך הקרדיווסקולרי ב"פורייה", מסר כי זו הפעם הראשונה שניתוח משולב ממין זה בוצע בבית החולים. "מדובר בניתוח מורכב מאוד, המחייב שיתוף פעולה בין מנתחי לב למנתחי חזה. במהלך הניתוח ביצענו כריתה של חלק מהריאה שעליו השתלט הגידול. כרתנו את האזור בווריד שאף הוא היה 'תפוס' בידי הגידול. ביצענו תיקון של הווריד, בודדנו את עצב הריאה שהיה מוקף על-ידי הגידול, מבלי לפגוע בו. רק לאחר מכן המשכנו לניתוח המעקפים".

הניתוח, שעבר בהצלחה מלאה לדברי בית החולים, בוצע בידי ד"ר קכל וד"ר רוני בן אבי, מומחה לניתוחי חזה שהגיע מהמרכז הרפואי "שיבא". בדיקת ביופסיה העלתה שהגידול הסרטני הוצא בשלמותו עם שוליים נקיים.

נושאים קשורים:  חדשות,  ניתוח,  מעקפים,  סרטן,  ד"ר ארז קכל,  המרכז הרפואי "ברוך פדה" בפוריה
תגובות
27.10.2016, 18:44

רק רגע, עשו את הניתוח בהרדמה מקומית? לא היו גם מרדימים? ניתוחים אלה מהווים גם אתגר הרדמתי. מין הראוי היה לציין גם את המרדימים.

27.10.2016, 21:17

כל הכבוד.

מרשים ביותר!
בעד.. בעד שיתופי מידע ופעולה בין בתי חולים.. סיעור מוחות.. אירוח מנתחים ובכירים מבית חולים אחד למשנהו.. זו רפואה בתפארתה..
מחמם את הלב ומנתק אותנו טיפונת משגרת שביתות, קיצוצים, תקציבים, פיטורים,..
כבוד גדול לרופאים מפורייה, למנתח משיבא.. ולא נשכח גם את המרדימים.. וגם צוות בסיעודי.. וצוות הטכנאים.. עובדי המשק..
ניתוח זה קונצרט שלם!
עלו והצליחו בפורייה
סאאידה סדיק