חדשות

הוכרע סופית: בית החולים החדש של "אסותא" באשדוד כלל לא יפעיל שר"פ

העיתון "כלכליסט" מדווח, כי רשת "אסותא" הסכימה לוותר על הזכות להפעיל שר"פ באופן נרחב בבית החולים, כפי שנקבע במכרז שפירסמה המדינה להקמתו, תמורת פיצוי כספי של יותר מ-400 מיליון שקל והסכמת משרד הבריאות לאפשר בבית החולים שירותים הנחשבים רווחיים

"אסותא" באשדוד. המענקים גדלו

בית החולים החדש של "אסותא" באשדוד לא יפעיל שר"פ; כך מדווח הבוקר (ה') היומון "כלכליסט". בדיווח נמסר, כי המדינה ו"אסותא" הגיעו סופית להסכם בנושא, בתום מו"מ שנמשך תקופה ארוכה.

לפני כשנה הודיעה רשת בתי החולים של "אסותא" שהסכימה לוותר על ההיתר שניתן לה בעבר להפעיל שר"פ בבית החולים הציבורי שהיא בונה באשדוד, ושצפוי להיפתח בקיץ 2017.

לפי הדיווח ב"כלכליסט", מסדרונות בית החולים תוכננו בכוונה כך שלא יתאפשר להציב בהם מיטות אשפוז

על-פי "כלכליסט", במסגרת ההסכם שנחתם לפני כמה ימים, צפויה "אסותא" לקבל כפיצוי סכום חד-פעמי של 409.5 מיליון שקל (365 מיליון שקל פלוס מע"מ) – שיתפרס על פני 9 שנים. כמו כן, משרד הבריאות יעניק לה שורת היתרים ורישיונות שיאפשרו לה להפעיל בבית החולים החדש שירותים רפואיים הנחשבים רווחיים. ההסכם הושג בליווי שר האוצר משה כחלון ושר הבריאות יעקב ליצמן.

"אסותא" היא חברה־בת של קופת חולים "מכבי". על ידי חתימה על ההסכם, היא למעשה ויתרה על תנאי המכרז בו זכתה לבניית בית החולים באשדוד. על פי המכרז היא הייתה זכאית להפעיל שר"פ בשיעור של 25% מפעילות המוסד. נושא השר"פ הוכנס כדי לגרום לפרויקט הקמת בית החולים באשדוד להיות אטרקטיבי יותר, ובייחוד כדי למשוך רופאים מהמרכז לעבוד באשדוד.

הכנסת שר"פ בהיקף כזה לבית חולים ציבורי הייתה מאפשרת לרופאיו לעבוד באופן פרטי בהיקפים גדולים, העריך העיתון. רשת "אסותא", כך נמסר, ממשיכה בהליכי גיוס רופאים לבית החולים החדש, שיהיה בית החולים הציבורי הראשון שתנהל.

לפי הדיווח ב"כלכליסט", הסכום שנקבע בהסכם החדש נועד בין השאר לאפשר למשוך אליו רופאים בכירים ולהציע להם משכורות גבוהות ותנאים אטרקטיביים. בין השירותים הרווחיים שעבורם קיבלה "אסותא" היתרים ורישיונות: יחידת IVF, יחידת צנתורים ושני מאיצים קוויים (מכונות הקרנה).

בית החולים "אסותא" באשדוד מתפרס על פני 70 דונם. הוא כולל מבנה מרכזי בן 10 קומות, בו נמצאות מחלקות מיון, לידה, ילדים, דיאליזה וכירורגיה. חדרי אשפוז בו הותאמו גם לחולה יחיד. לפי הדיווח ב"כלכליסט", המסדרונות תוכננו בכוונה כך שלא יתאפשר להציב בהם מיטות אשפוז.

נושאים קשורים:  חדשות,  רפואה פרטית,  רפואה ציבורית,  משרד הבריאות,  מכבי שירותי בריאות,  אסותא,  אסותא אשדוד
תגובות
אנונימי/ת
06.10.2016, 18:26

עוד פאשלה של המדינה: משלמים כסף לבית חולים פרטי כדי ש״לא יעבוד״. דוגמה קלאסית של טימטום. לא רק שבתי החולים הציבוריים מנוהלים בצורה אנטי כלכלית, אבל כאשר בית חולים פרטי מרים את הראש נותנים לא כסף ״רק תשתוק״! זה רק מראה רמת העיוורון של משרד הבריאות והעוצר. לא מסוגלים להבין שלא משנה מה, למערכת הציבורית יש כבר גזר דין מוות. איל מעלה רחמים...