חדשות

לאחר עיכוב ממושך, המדינה פירסמה המכרזים לניהול "וולפסון" ו"אסף הרופא"

לפי דיווח ב"כלכליסט", העיכוב נוצר כתוצאה ממאבקה של מנהלת קרן המחקרים ב"וולפסון", איריס לוונשטין-לוי, להגיש מועמדות לתפקיד; בג"צ לא הוציא צו מניעה לבקשתה נגד פרסום המכרז

בית החולים "וולפסון" בחולון (צילום: ויקיפדיה)
בית החולים וולפסון בחולון. צילום: ויקיפדיה

לאחר עיכוב שנמשך כמה חודשים, פירסמה אתמול (יום ג') המדינה מכרז כפול לניהול בתי החולים הממשלתיים "וולפסון" ו"אסף הרופא"; כך דיווח העיתון "כלכליסט". לפי הדיווח, ייתכן כי בשל העיכוב ייאלצו מנהלי בתי החולים כיום לדחות את פרישתם, המתוכננת להתרחש בעוד חודש.

ברקע העיכוב בפרסום המכרז עומד מאבקה של מנהלת קרן המחקרים בבית החולים "וולפסון", איריס לוונשטיין-לוי, להגיש מועמדות לתפקיד מנהלת בית החולים, למרות שאינה רופאה. משרד הבריאות מציב את עובדת היותו של המועמד רופא כ"תנאי סף" במכרזים לניהול בתי חולים ממשלתיים.

לאחר שנציבות שירות המדינה ומשרד הבריאות דחו את בקשתה של לוונשטין-לוי להתמודד לתפקיד, היא פנתה לבג"צ. הנושא עדיין בדיון, אולם לפי דיווח ב"דה מרקר" אתמול, בית המשפט דחה את בקשת עורכי דינה של לוונשטיין-לוי להוציא צו מניעה נגד פרסום המכרזים.

כאמור, לאחר החלטת בג"צ אתמול מיהרה המדינה לפרסם את המכרזים, שבדרך כלל מפורסמים כשלושה חודשים לפני מועד הכניסה לתפקיד, כחודש בלבד לפני המועד.

"כלכליסט" מסר, כי מדובר במכרז משותף שמפרסמת נציבות שירות המדינה. לדברי העיתון, בשל "חלון הזמנים הקצר שנגרם כתוצאה מהעיכוב", יתכן שייתבקשו מנהלי בתי החולים כיום - ד"ר יצחק ברלוביץ' מ"וולפסון" וד"ר בני דוידזון מ"אסף הרופא" להאריך את כהונתם. אפשרות נוספת, ציין העיתון, היא היא שימונה במקומם ממלא מקום לאיוש התפקיד במכרז.

לפי הדיווח, בין המועמדים להחליף את ד"ר ברלוביץ' ב"וולפסון" נמצאים סגן מנהל בית החולים, ד"ר יובל לוי, ופרופ' יהודה אדלר מ"שיבא". העיתון גם דיווח, כי פרופ' ארנון אפק, המכהן כיום כמשנה למנכ"ל משרד הבריאות, הוזכר כמועמד לתפקיד אחר שהתפנה - סגן מנהל המרכז הרפואי "שיבא".

נושאים קשורים:  חדשות,  מינויים,  המרכז הרפואי וולפסון,  המרכז הרפואי "אסף הרופא",  איריס לוונשטיין-לוי,  בג"צ,  הר"י,  קרן מחקרים,  משרד הבריאות
תגובות