חדשות

פרופ’ חנה לייבה מונתה למנהלת מחלקת עיניים במרכז הרפואי "קפלן" ברחובות

פרופ' לייבה היא מומחית בכירה לרפואת עיניים ונוירורואופטלמולוגיה ומכהנת בשורת תפקידים מקצועיים בתחום בארץ ובעולם; מחליפה בתפקיד את פרופ’ איילה פולק, שפרשה לגמלאות

פרופ' חנה לייבה (צילום: "קפלן")

פרופ’ חנה לייבה, מומחית בכירה לרפואת עיניים ונוירורואופטלמולוגיה, מונתה למנהלת מחלקת עיניים בבית החולים "קפלן" ברחובות. היא מחליפה בתפקיד את פרופ’ איילה פולק, שפרשה לגמלאות.

פרופ’ לייבה היא יו"ר החוג לרפואת עיניים בבית הספר לרפואה באוניברסיטה העברית ומנהלת היחידה לרפואת עיניים של ילדים ונוירואופטלמולוגיה ב"קפלן". היא דוגלת בחיזוק הקשר עם הקהילה ולפיכך יזמה והקימה בעבר את מרפאת העיניים לילדים בנס ציונה.

בנוסף מעבירה פרופ' לייבה באופן קבוע הדרכות לרופאי הקהילה, לאחיות טיפת חלב ולעובדי חינוך של ילדים עם ליקויי ראיה במסגרות השונות.

פרופ’ לייבה משמשת במספר תפקידים בינלאומיים בתחום רפואת העיניים, ביניהם האחראית לתיק החינוך בוועד הארגון האירופי לנוירואופתלמולוגיה. היא חברה בוועדה ליחסים בינלאומיים בארגון האמריקאי לרפואת עיניים של ילדים. בנוסף, שימשה כיו"ר חוג ילדים באיגוד רופאי העיניים.

פרופ' לייבה אירגנה כנסים ברפואת עיניים, לצד קורסים והשתלמויות בנושאי תת-התמחות ברפואת עיניים.

"החזון שלי", אמרה, "הוא להמשיך ולפתוח מרכזי מומחים לעיניים בתתי-מקצוע שונים בקהילה ולאתר אנשים עם בעיות רפואיות שניתן לטפל בהן, לאחר מכן, במסגרת בית החולים. בכך נחזק גם את הקשר עם רופאי הקהילה וייווצר היזון חוזר בינם לבין רופאי המחלקה".

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "קפלן",  פרופ' חנה לייבה,  מינויים,  פעילות בקהילה,  כנסים
תגובות
23.09.2016, 14:26

ברכות על המינוי !