"שירותי בריאות כללית" הודיעה אתמול (א') על השקת שירות מקוון חדש למבוטחיה, המאפשר התייעצות מקוונת בשעות הערב עם רופא עור. השירות נקרא "רופא עור און־ליין", והוא מאפשר להתייעץ עם מומחי הקופה ברפואת עור באמצעות וידיאו־צ'ט דרך המחשב או הסמרטפון. השירות פעיל בימים א' עד ה', בין השעות 20:00 עד 24:00, ללא תשלום.

הקופה עידכנה, כי עד כה שירותי האון־ליין של הכללית כללו התייעצות מקוונת רק עם רופאי ילדים ורופאי משפחה.

רופא העור פרופ' ארנון כהן והשירות החדש של "כללית" (צילום: יח"צ)

רופא העור פרופ' ארנון כהן והשירות החדש של "כללית" (צילום: יח"צ)

לפי הודעת הקופה, רופא העור יוכל לקבל, בנוסף לשיחת הווידיאו־צ'ט, תמונות שיישלחו אליו באופן מאובטח באמצעות אפליקציה שפיתחה "כללית" במיוחד לשירות זה.

המענה הרפואי יינתן למגוון בעיות עור כמו: אקנה, אסתמה של העור, נשירת שיער והקרחה דלקות עור, פטרת בעור ובציפורניים, גרד, הפרעות פיגמנטציה, הרפס, עקיצות חרקים ועוד. השירות איננו מיועד להערכת מצב לגבי "נקודות חן" או חשד להימצאותם של גידולים סרטניים של העור או מצבים המוגדרים כמסכני חיים.

מנכ"ל "כללית", אלי דפס, מסר: "בשנים האחרונות אנחנו מוסיפים עוד ועוד שירותים דיגיטליים במטרה להתאים את שירותי האון-ליין לקצב הטכנולוגי המואץ ולסגנון החיים המשתנה של מבוטחי הקופה. הנתונים מראים כי לשירותים אלה ביקוש גדול בכל אזורי הארץ. להערכתנו, הם מצמצמים פערי בריאות ומשפרים את הנגישות והזמינות לשירות הרפואי".

סיכום הייעוץ שייעשה עם הרופא בדרך המקוונת יישלח למטופל במייל ויתועד בזמן אמת בתיק הרפואי האישי של המטופל, על-מנת לאפשר המשך טיפול ומעקב. אם רופא העור מתרשם משיחת הווידיאו כי נדרש המשך בירור, ייקבע למטופל תור המשכי לביקור במרפאה אצל רופא עור או אצל רופא המשפחה. כן ניתן יהיה להנפיק למטופל מרשם, בחתימה דיגיטלית, במידת הצורך.