במחלקה לכירורגיית פה ולסתות במרכז הרפואי "פורייה" בטבריה השתילו לראשונה לסת תחתונה ושיניים שהודפסו ויוצרו בטכנולוגיית תלת-ממד.
בית החולים מסר, כי ההליך בוצע בגבר בן 80, שסבל שנים מכיבים ומפצעים בלסת.

ד"ר עמאוד אבו אל נאעג', מנהל המחלקה לכירורגיית הפה והלסתות, מסר בהודעה שפירסם בית החולים: "למטופל היה כיב טרום-ממאיר בפה. משום כך הוא הגיע למעקב במחלקה בשנים האחרונות. לפני כשנתיים התברר שהכיב, הממוקם בצד ימין של הלסת התחתונה, הפך לנגע סרטני ממאיר. הוא עבר כריתה של הגידול ובוצע שחזור קונבנציונאלי של הלסת, ללא שיניים".

עם הזמן, התפתחו זיהומים בלסת ששוחזרה, ולכן החליטו ד"ר אבו אל נאעג' וד"ר אבי טואג לבצע שחזור של הלסת בשיטה חדשנית. באמצעות חברת ABי-DENTAL הם תיכננו וביצעו הדפסת תלת-ממד, המשחזרת את הלסת, כולל השיניים התחתונות.

ד"ר טואג, רופא בכיר במחלקה, מסר: "זה הטיפול הכי טוב שקיים היום בעולם. הטכנולוגיה החדשנית מאפשרת לשחזר את הלסת בצורה מדויקת ולא פחות חשוב, אחרי שנתיים שבהן המטופל היה ללא שיניים, עכשיו הוא יכול לחזור לשגרת חיים".

בית החולים מסר, כי שלושה ימים לאחר ההשתלה יכול היה המטופל לנהל שיחה ולדבר באופן ברור. ד"ר עמאוד אבו אל נאעג' הוסיף: "אם בעבר ניתוח כזה היה נמשך כשש שעות, הפעם זמן הניתוח קוצר לכדי חצי, כמו גם זמן ההחלמה".