רופאים ואנשי צוות מבית החולים "פורייה" התכנסו בשבוע שעבר ליד קברו של הרופא האורתופד סרן ד"ר איגור רוטשטיין, לציון עשור לנפילתו במלחמת לבנון השנייה. ד"ר רוטשטיין נהרג ממטען צד בעת שרץ תחת אש לטפל בפצועים.

בטקס האזכרה השתתפו בני משפחתו של ד"ר רוטשטיין, רופאים מהמחלקה האורתופדית ונציגי הנהלת בית החולים. ד"ר רוטשטיין השתתף בקיץ 2006 במלחמת לבנון השנייה כרופא פלוגתי בגדוד 13. הוא נפל בקרב בכפר מרכבה, כשכוח צה"ל נתקבל במחבלים. ד"ר רוטשטיין הבין מיד שיש נפגעים בכוח ורץ תחת אש תופת לנסות ולטפל בהם. בעודו מחלץ פצוע לאחור – הופעל לעברו מטען צד. הוא נפגע בראשו. על מעשה הגבורה שלו הוענק לו עיטור המופת מהרמטכ"ל דאז, רב אלוף גבי אשכנזי.

ד"ר רוטשטיין שימש כרופא במחלקה האורתופדית במשך שנתיים, עד שפרצה המלחמה. בשבוע שעבר, לציון עשור לנפילתו, יזמה האחות האחראית במחלקה חיה מרי את התכנסות הרופאים יחד עם הוריו ובני משפחתו בחלקה הצבאית בבית העלמין בבאר-שבע. במהלך טקס האזכרה העלו זיכרונות מתקופת עבודתו בבית החולים ושיחזרו את סיפור גבורתו.

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי "פורייה", אמר בטקס כי אמנם לא הכיר את ד"ר איגור רוטשטיין אבל שמע רבות על היותו "רופא מוערך ואדם למופת שאי אפשר היה שלא לאהוב אותו".

שמעון סבח, המנהל האדמיניסטרטיבי של בית החולים, הוסיף: "ד"ר איגור רוטשטיין ממשיך להיות חלק מאתנו, במחלקה ובבית החולים זוכרים אותו ומזכירים אותו. השנים שחלפו לא שינו דבר".

בנו של ד"ר רוטשטיין, שהיה בן 10 בעת נפילת אביו ומשרת היום כחובש בצה"ל, סיפר כי הוא מתכוון ללמוד רפואה.

האחות חיה מרי הוסיפה: "איגור היה שמח, הוא מאוד אהב את המקצוע. אהב לעזור ולטפל באנשים, היה רופא מצוין, מקצועי, אחראי, דאג להדריך את הרופאים החדשים, היה חם ואנושי עם המטופלים. כולנו היינו מאוד קשורים אליו".