חדשות

עימות חריף בין הנהלת "הדסה" לאוניברסיטה העברית סביב שטח מכון ה-MRI

העיתון "כלכליסט" מדווח, כי האוניברסיטה העברית פנתה לבית המשפט בירושלים בבקשה להוציא צו מניעה לעבודות הרחבת מכון ה-MRI, אך הצדדים ייפגשו לדון בסוגיה לפני הדיון שנקבע לשבוע הבא; חילופי דברים קשים בין ההנהלות

מכשיר PET/CT ב"הדסה" עין כרם (צילום: "הדסה")

עימות יוצא דופן פרץ בשבועות האחרונים בין הנהלת "הדסה" לבין האוניברסיטה העברית בירושלים, סביב עבודות להרחבת מכון ה-MRI ב"הדסה" עין כרם; כך דיווח אתמול (יום ב') העיתון "כלכליסט".

לטענת האוניברסיטה, הנהלת "הדסה" השתלטה על שטח שכלל אינו של המרכז הרפואי, אשר שייך למעשה לה. דיון בבית משפט השלום בירושלים שהיה אמור להתקיים אתמול נדחה, והצדדים ייפגשו השבוע לדון בסוגיה, לפני הדיון הבא שנקבע לשבוע הבא. חילופי דברים קשים נרשמו בין שני הצדדים.

האוניברסיטה העברית: "מאז נכנסה ההנהלה החדשה של הדסה לתפקידה נתקלת האוניברסיטה בהתנהגות לא מובנת ובסדרה של פעולות כוחניות מצדה"

האוניברסיטה מסרה לכתב העיתון, ספי קרופסקי, כי הופתעה לגלות שמנהל "הדסה", פרופ' זאב רוטשטיין, הורה לבצע עבודות להרחבת בניין ה-MRI של המרכז הרפואי "על שטחי האוניברסיטה מתחת לגן הניצב סמוך לבניין מרפאות בקמפוס עין כרם". לדברי נציגי האוניברסיטה, הם שלחו מכתבים בנושא לפרופ' רוטשטיין ולארגון "נשות הדסה", אך הם לא נענו.

כאמור, האוניברסיטה פנתה לבית המשפט השלום בירושלים בבקשה להוציא צו מניעה להמשך העבודות, אך לפני הדיון הסכימו הצדדים לדון בכך ביניהם. העיתון מציין, כי "הפרויקט כבר בנוי לחלוטין".

בשיחה עם "כלכליסט" תקף פרופ' רוטשטיין את האוניברסיטה, ואף איים להפסיק את שיתוף הפעולה הקיים אתה בהכשרת רופאים. "איזה מין בית ספר לרפואה שמגדל פרחי רפואה ומשביע אותם את שבועת הרופא יכול לפגוע בחולים?", אמר רוטשטיין ל"כלכליסט", "זה לא מקובל עלי, אם הם טוענים שגנבנו להם שטח שייקחו מודד וימדדו, אם באמת פלשנו להם לשטח נחזיר להם".

הוא הוסיף: "הפיצוץ מעיב על יכולתנו ללמד עבור האוניברסיטה בשנה הבאה. עד עכשיו סיבסדנו את האוניברסיטה בהרבה כסף, אנחנו לא מוכנים במצב כזה להמשיך לסבסד מה גם שאין לנו מאיפה כי אנחנו בעצמנו בפשיטת רגל. האוניברסיטה איבדה את הלגיטימיות, הם פתחו באש מיותרת בכיוון הלא נכון – על כוחותינו".

הנהלת האוניברסיטה העברית, מצדה, תקפה את פרופ' רוטשטיין. בתגובה שפורסמה ב"כלכליסט" נכתב: "עשרות שנים מתקיים שיתוף פעולה ייחודי וטוב בין הנהלת האוניברסיטה העברית בירושלים לבין הדסה, תוך חשיבה משותפת על צרכי החולים, בית החולים וצרכי האקדמיה. מאז נכנסה ההנהלה החדשה של הדסה לתפקידה נתקלת האוניברסיטה בהתנהגות לא מובנת ובסדרה של פעולות כוחניות מצדה.

"לאחר שכשלו ניסיונותיה של האוניברסיטה להגיע לפתרון בעיית השטחים בדרכי הידברות, נאלצה האוניברסיטה לפנות לבית המשפט לקבלת צו מניעה כנגד בנייה לא חוקית של בית החולים על שטחי קרקע השייכים לאוניברסיטה. אנחנו עדיין רוצים ומאמינים שניתן להגיע להבנות משותפות לא באמצעות בית המשפט. לצערנו, מנכ"ל הדסה פרופ' רוטשטיין בוחר לא לעבוד בשותפות עם האוניברסיטה במספר תחומים נוספים – הוראה, מחקר ונושאים לוגיסטיים. הנהלת האוניברסיטה חוששת מפגיעה במחקר ובציבור הסטודנטים".

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "הדסה",  מכון MRI,  עבודות,  בית משפט,  האוניברסיטה העברית
תגובות
אנונימי/ת
08.09.2016, 19:33

זהירות- פיל בחנות חרסינה !