חדשות

בשל חשש ממחסור בתרופות, האוצר העניק ל"שראל" פטור ממכרז עד סוף השנה

לפי דיווח ב"כלכליסט", החשבת הכללית העניקה את הפטור מחשש שיאזל מלאי התרופות בבתי החולים; התנאי להארכת הפטור: העברת נתונים מלאה ושקופה על רכישת תרופות על ידי החברה ואפשרות למשרדי האוצר והבריאות לפרסם מכרזים עצמאיים לחלק מפעילות הרכש בעתיד

החשבת הכללית במשרד האוצר, מיכל עבאדי-בויאנג'ו (צילום: נועם רבקין פנטון / פלאש 90)

חברת "שראל", הרוכשת את התרופות והציוד הרפואי עבור רוב בתי החולים בארץ, קיבלה פטור נוסף ממכרז לשלושה חודשים. האישור הוענק על ידי החשבת הכללית באוצר, מיכל עבאדי בויאנג'ו, שיצאה בעבר נגד המשך ההתקשרות עם החברה. הרקע לפטור הוא חשש ממצב בו בתי החולים יישארו ללא מלאי תרופות.

היומון "כלכליסט" דיווח אתמול, כי החשבת, שמתחה ביקורת קשה על התנהלות החברה וטענה שהיא פועלת בחוסר שקיפות, התנתה את מתן הפטור במילוי שלושה תנאים שצריכים להתבצע:

  1. על החברה להעביר נתוני רכש ומכר בהתאם לפורמט מסוכם בין משרדי הבריאות והאוצר עד סוף ספטמבר, כשהאחריות הביצועית לכך תוטל על משרד הבריאות.
  2. על משרד החשבת הכללית לגבש מתווה להוצאת מכרזים לחלק מפעילות החברה עד 15 בדצמבר.
  3. על החש"כלית לפרסם לוחות זמנים ותוכנית עבודה להוצאת המכרזים עד 24 בדצמבר.

בדיווח נמסר, כי ב-25 בדצמבר תתכנס ועדה שתבחן שוב אם לאשר פטור נוסף ממכרז לחברה. "שראל" פועלת במסגרת פטור ממכרז מ-1998. בחודש שעבר הועברו לחשבת הכללית נתונים על החברה, אך לפי הדיווח "החשבת טוענת שהיו חלקיים, מעובדים ואינם מספקים".

עוד מסר העיתון, כי בבקשה לגבש מתווה ולהוציא מכרזים לחלק מפעילות שראל נשענת החשכ"לית על תקדים מחודש יוני, כשהוחלט להוציא לראשונה מאז שנים מכרז לרכש חיסונים שלא דרך "שראל". עד כה רכשה החברה את החיסונים עבור בתי החולים באמצעות פטור ממכרז. במסגרת המכרז שנעשה ביוני רכש משרד הבריאות 80 מיליון חיסונים מארבעה סוגים, כמחצית מהחיסונים הנרכשים מדי שנה בידי "שראל".

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד האוצר,  החשבת הכללית,  חברת שראל,  מכרז,  פטור
תגובות