חדשות

הנשיא ריבלין: "הרופאים הישראלים הם הטובים בעולם; יש לשתף אתם פעולה באופן מלא"

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, אמר את הדברים אתמול ב"ועידת הרפואה" בירושלים, בהתייחסות לרפורמות בתחום הרפואה הפרטית; "את השביתה בשבוע שעבר היה אפשר למנוע באמצעות הידברות... כל מאבק צריך להיעשות בהדרגה, מתוך פשרה ושיתוף פעולה מלא עם הרופאים"

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין. (צילום: מרים אלסטר / "פלאש 90")

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, שיבח אתמול (ג') ב"ועידת הרפואה" הנערכת בבנייני האומה בירושלים את הרופאים בישראל ואמר כי יש לפתור את המחלוקות הקיימות בעזרת הידברות עם הרופאים.

הנשיא ריבלין אמר באירוע, כי הרופאים הישראלים "הם הטובים בעולם", והדגיש כי הרפואה הציבורית בישראל היא "מקור לגאווה ישראלית גם מעבר לים". הנשיא הוסיף כי יש לחזק את המערכת הרפואית בישראל.

עם זאת, ציין הנשיא ריבלין, "בשני העשורים האחרונים צמחה והתחזקה הרפואה הפרטית בארץ, לעתים על חשבון המערכת הציבורית - אך אסור שיהיה הבדל בין עני חולה לעשיר חולה".

בשבחו את הרופאים הישראלים אמר הנשיא "הם אלה שיצרו כאן את הרפואה הציבורית המצוינת".

בהתייחסו לשביתת המחאה בת היממה שנערכה בשבוע שעבר בבתי החולים הציבוריים ברחבי הארץ, אמר נשיא המדינה: "את השביתה במערכת הבריאות בשבוע שעבר אפשר היה למנוע באמצעות הידברות". הוא הדגיש כי "כל מאבק להצלת מערכת הבריאות הציבורית צריך להיעשות בהדרגה, מתוך פשרה ושיתוף פעולה מלא עם הרופאים".

נושאים קשורים:  חדשות,  המאבק בחוק ההסדרים,  נשיא המדינה ראובן ריבלין,  ועידת הרפואה
תגובות