החברה הבינלאומית לנוירו-אימונולוגיה (ISNI) תקיים בחודש הבא בירושלים את הכנס הדו-שנתי שלה. הכנס, שיתקיים ב-29-26 בספטמבר, יתארח שוב בישראל לאחר 25 שנה, ומדובר בפעם ה-13 שהוא מתכנס. צפויים להגיע אליו מאות מומחים מהארץ ומעולם.

בראש הכנס השנה עומד הנוירולוג פרופ’ דמיטריוס קרוסיס מ"הדסה", המשמש כיו"ר החברה הישראלית לנוירו-אימונולוגיה. בכנס תחל גם כהונתה של הנשיאה הנבחרת החדשה של החברה הבינלאומית, פרופ’ מיכל שוורץ ממכון ויצמן.

בכנס יתקיימו מושבים שונים שיעסקו בחידושים ובהיבטים השונים של יחסי הגומלין בין המערכת החיסונית לבין מערכת העצבים בבריאות ובחולי. בין היתר יתקיימו דיונים בנושאים הבאים: ההווה והעתיד של שימוש בתאי גזע לטיפול במחלות נוירולוגיות; ההשפעות של המערכת החיסונית בזקנת המוח ובמחלות ניווניות; מחלות דלקתיות של מערכת העצבים בילדים; שימוש בקנאביס רפואי כמגן על המוח; השפעת לחץ נפשי על טרשת נפוצה ועל מגוון מחלות מוחיות דלקתיות; השפעת ההיריון על טרשת נפוצה ועל מחלות דלקתיות אחרות וכן היבטים פילוסופים של נוירו-אימונולוגיה.

במהלך הכנס יתקיים אירוע חגיגי, שבו יצוינו תרומותיהם הייחודיות של פרופ’ מיכאל סלע, פרופ’ רות ארנון ופרופ’ עודד אברמסקי לפיתוח טיפולים חדשניים בטרשת נפוצה כמו תרופת ה"קופקסון". תצוין גם תרומתו של פרופ’ מישל רבל ממכון ויצמן בפיתוח תרופת האינטרפרון ויצוינו פיתוחים נוספים שנעשו בידי מדענים ורופאים ישראלים, כמו ״לקוינימוד״, והטיפול בתאי גזע על ידי פרופ’ קרוסיס וצוות החוקרים בהדסה.

אתר הכנס הדו-שנתי של החברה לנוירו-אימונולוגיה