חדשות

המרכז הרפואי "פורייה" הוסמך כמרכז רפואי אקדמי על ידי הארגון הבינ"ל JCI

בית החולים מסר, כי עבר בהצלחה את מבדקי ההסמכה של ארגון ה-JCI והוכר כמרכז רפואי אקדמי. "פורייה" הוא בית החולים הממשלתי הראשון בצפון שקיבל הסמכה זו

המרכז הרפואי פדה-פוריה. צילום: דוברות בית החולים

המרכז הרפואי "פורייה" עבר בהצלחה את המבדק השני של ארגון ה-JCI, והוסמך כמרכז רפואי אקדמי; כך מסר אתמול (יום ב') בית החולים. "פורייה" הוא בית החולים הממשלתי הראשון בצפון הארץ שקיבל הסמכה כמרכז אקדמי.

ביולי 2013 קיבל בית החולים תעודת ההסמכה מטעם ה-JCI בנוגע לאיכות ולבטיחות המטופלים ומשפחותיהם. ההסמכה ניתנה לאחר שנבדקו כ-3,000 מדדים ב-13 תחומים מרכזיים, וביניהם: בטיחות הטיפול התרופתי, מניעת זיהומים, תקשורת בין צוותים וניהול הטיפול במשאב האנושי.

ד"ר ארז און (מימין) מקבל את תעודת ההסמכה מנציג ה-JCI (צילום: "פורייה")

ד"ר ארז און (מימין) מקבל את תעודת ההסמכה מנציג ה-JCI (צילום: "פורייה")

בשבוע שעבר קיבל את ההסמכה כמרכז רפואי אקדמי. בית החולים מסר, כי השיג במבדקים ציונים גבוהים וקבלת ההסמכה מציבה את המרכז הרפואי "פדה-פורייה" בשורה אחת עם בתי חולים מקצועיים בעולם.

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי, אמר: "מבחינתנו מדובר בהישג חסר תקדים. עובדי המרכז הרפואי הוכיחו בצורה מרשימה את המחויבות העמוקה שלהם לטיפול רפואי איכותי ומקצועי לרווחת המטופלים ומשפחותיהם ואת המסירות והמחויבות שלהם".

מלכה אמר מדמון, רכזת מבדקי האקרדיטציה, הוסיפה: "המבדק היה רציני ויסודי. נבדקו תחומים שונים הקשורים לטיפול בחולה באופן ישיר ועקיף. בכולם הוצגה רמה טובה מאוד של עמידה בסטנדרטים. לא נרשם ציון נכשל אף לא בסטנדרט אחד מתוך אלפי הסטנדרטים הנבדקים. זהו הישג גדול גם ברמה הארצית".

לצורך עריכת המבדקים הגיעו למרכז הרפואי שלושה בוחנים מטעם ארגון ה-JCI, שעקבו וסרקו במשך שבוע את כל תחומי העשייה - מהמעבדות ועד מחלקות האשפוז ומרפאות החוץ. נבדקו ההקפדה על יישום נהלים, סדרי עבודה, תיעוד פעולות רפואיות, תקינות ציוד רפואי ועוד.

נושאים קשורים:  חדשות,  הסמכה,  מרכז רפואי אקדמי,  ארגון ה-JCI,  המרכז הרפואי "ברוך פדה" בפוריה
תגובות
אנונימי/ת
09.08.2016, 23:25

גדולים
ביה"ח היחידי ברץ ומהבודדים בעולםבהישג זה
וזאת תודות ליכולת ולמסירות של העובדים ללא יוצא מהכלל .
והמנהיגות של ההנהלה

אנונימי/ת
11.08.2016, 21:48

JCI - עגל הזהב החדש. כיצד נראים בתי החולים שבוע וחודש אחר המבדק? האם כלכך הרבה אנשים בכל כך הרבה בתי חולים יכולים להיות כל כך מטומטמים? או אולי גרוע מכך, לעשות עצמם מטומטמים ולהתחבא מאחורי נהלים שבינהם ובין בטיחות וטוב המטופל יש מעט מאוד... האם "פוריה" של אחרי המבדק טוב מבתי חולים בעלי היקף עבודה דומה שלא עברו מבדק JCI? האם פוריה של אחרי הJCI שונה במהותו מפוריה שלפני הJCI?