חדשות

המדינה צפויה לדחות בקשתה של מי שאינה רופאה להתמודד לתפקיד מנכ"לית "וולפסון"

מנהלת קרן המחקרים במרכז הרפואי "וולפסון" בחולון, איריס לוונשטיין־לוי, הודיעה כי היתה מעוניינת להתמודד על התפקיד; פרקליטיה מסרו ל"כלכליסט", כי הם שוקלים לפנות לבג"צ בעניין; התנגדות המדינה, בין השאר על רקע התנגדות הר"י לצעד

בית החולים "וולפסון" בחולון (צילום: ויקיפדיה)
בית החולים וולפסון בחולון. צילום: ויקיפדיה

משרד הבריאות ונציבות שירות המדינה צפויים להודיע למנהלת קרן המחקרים במרכז הרפואי "וולפסון" בחולון, איריס לוונשטיין־לוי, כי לא תוכל להשתתף במכרז לתפקיד מנהלת בית החולים הממשלתי, משום שאינה רופאה, כך מדווח הבוקר (ב') היומון "כלכליסט". בתגובה, עורכי דינה של לוונשטיין־לוי עשויים, כך נמסר, להגיש עתירה לבג"צ.

תפקיד מנהל "וולפסון" יתפנה באוקטובר, כאשר ד"ר יצחק ברלוביץ' יפרוש לגמלאות. בדיווח נמסר, כי ההסתדרות הרפואית (הר"י) מתנגדת עקרונית למינוי מנהלי בתי חולים שאינם רופאים. לפי הדיווח, משרד הבריאות ונציבות שירות המדינה העדיפו שלא להתעמת עם הר"י בנושא הזה, בין השאר משום שעלה אף החשש שצפויה אפשרות להשבתת מערכת הבריאות בתגובה.

לפי הדיווח, משרד הבריאות ונציבות שירות המדינה העדיפו שלא להתעמת עם הר"י בנושא הזה

כפי שהיה המקרה בתקדים מינוי משה בר סימן טוב, שאינו רופא, לתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות, "פקודת בריאות העם" איננה אוסרת מינוי מנהל בית חולים שאיננו רופא, כל עוד ימונה לצדו "מנהל רפואי שהוא רופא בעל רישיון, שייעץ בנושאים הרפואיים".

עורכי דינה של לוונשטיין־לוי, אריאל שמר וורד גרטל, פנו בשבוע שעבר במכתב לשר הבריאות ולנציב שירות המדינה שבו כתבו: "מרשתנו מקווה כי העיכוב הרב במתן התשובה מלמד על כוונתכם להשיב לפנייתה בחיוב. אולם במידה שבכוונתכם לסרב, נבקש כי תמתינו עם פרסום המכרז כשבועיים לאחר מתן התשובה, כך שיעמוד למרשתנו פרק זמן סביר לשקול המשך צעדיה ולנקוט במידת הצורך באמצעים משפטיים עוד בטרם פרסומו".

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  נציבות שירות המדינה,  המרכז הרפואי וולפסון,  בג"צ,  הר"י
תגובות
אנונימי/ת
01.08.2016, 11:34

משחק מיותר.
אין שום סיבה לדחות את המכרז (שגם כך יוצא באיחור) , זה לא שסיכוייה לזכות כאלה גדולים בכל מקרה.

מאחלת לה הצלחה אדירה במאבקה!

אנונימי/ת
02.08.2016, 07:43

למה?

אנונימי/ת
02.08.2016, 09:22

הדרישה להיותו של המנהל הכללי רופא היא צעד כוחני של הר"י. אין שום סיבה עניינית לא למנות מנהל טוב שאינו רופא. שהרופאים יעסקו בטיפול במקום באיך לשלוט על הכסף.