חדשות

הערכה: פרופ' ארי שמיס מ"שיבא" ייבחר לתפקיד מנכ"ל רשת "אסותא"

פרופ' שמיס פרש בעבר מהמכרז לניהול המרכז הרפואי "שיבא", לאחר טענות כי הוא "נתפר מראש" לזכייתו של פרופ' יצחק קרייס; פרופ' שמיס צפוי להוביל את ההיערכות לפתיחת בית החולים הציבורי של "אסותא" באשדוד ולהתמודדות על הפעלת בית חולים חדש בבאר שבע

"אסותא" באשדוד. המענקים גדלו

דירקטוריון אסותא צפוי לבחור היום (ג') את פרופ’ ארי שמיס לתפקיד מנכ"ל הרשת; כך מדווח היומון "גלובס".

פרופ’ שמיס משמש כיום כמנהל בית החולים הכללי בתל השומר ("שיבא"), ופרש באחרונה מההתמודדות על תפקיד מנכ"ל המרכז הרפואי המשולב (שכולל גם את ביה"ח השיקומי). בשעתו אמרו גורמים המקורבים לו לתקשורת, כי המכרז לתפקיד זה נתפר מראש. במכרז זכה בסופו של דבר פרופ’ יצחק קרייס, לשעבר קצין רפואה ראשי בצה"ל, כמתמודד יחיד.

פרופ' ארי שמיס (צילום: פרטי)

פרופ' ארי שמיס (צילום: פרטי)

לפי הדיווח, פרופ’ שמיס אמור לטפל בטווח המיידי בהיערכות "אסותא" לפתיחת בית החולים הציבורי הראשון של הרשת באשדוד - באמצע 2017. במקום יופעל מערך מחלקות פנימיות, חדרי לידה, חדר מיון ומחלקות ויחידות רפואיות נוספות. לשם כך כבר החל גיוס הצוותים הרפואיים - רופאים ומנהלים בכירים. פרופ’ שמיס אמור ללוות תהליך הזה.

בנוסף לפתיחת "אסותא" באשדוד צפויה הרשת, כך דווח, להתמודד בקרוב במכרז להקמת בית חולים ציבורי נוסף בבאר שבע. החלטת ממשלה בעניין התקבלה לפני שנתיים. המכרז אמור להתפרסם לקראת סוף השנה.

"גלובס" מסר, כי "גורמים במשרד הבריאות הביעו הסתייגות מהאפשרות ש'שירותי בריאות כללית' תזכה במכרז (בבאר שבע), לאור העובדה שהיא מחזיקה בבית החולים 'סורוקה'". דבר זה מגדיל את סיכויי "אסותא", הוערך.

פרופ’ שמיס יחליף בתפקיד המנכ"ל את רואה החשבון פנחס (פינו) צרויה. יו"ר רשת אסותא הוא פרופ’ שוקי שמר, לשעבר מנכ"ל קופ"ח מכבי (בעלת השליטה ב'אסותא') ולשעבר מנכ"ל משרד הבריאות, שמוביל עתה את ניהול ההיערכות להפעלת אסותא אשדוד.

על-פי הערכות, כך מדווח העיתון, פרופ’ שמיס קיבל על עצמו את התפקיד לאחר שהובטחה לו עצמאות ניהולית.

נושאים קשורים:  חדשות,  בית חולים ציבורי,  מכרז,  פרופ' ארי שמיס,  פרופ' שוקי שמר,  המרכז הרפואי "שיבא",  אסותא,  אסותא אשדוד
תגובות