חדשות

הצעת חוק: משרד הביטחון יחויב להעביר לקופות החולים מידע רפואי על נכי צה"ל

הצעד נועד לאפשר לקופות להתחשבן עם משרד הביטחון על הטיפול שהן מעניקות לנכי צה"ל; ההצעה אושרה בוועדת הבריאות לפני קריאה שנייה ושלישית בכנסת

צה"ל, צבא (צילום: אילוסטרציה)

משרד הביטחון יחויב למסור לקופות החולים מידע רפואי על נכי צה"ל ועל הטיפול שמגיע לכל אחד מהם. הקופות יוכלו להתחשבן עם משרד הביטחון על הטיפול שהן מעניקות לנכה. הצעת חוק ממשלתית בנושא הזה אושרה אתמול (ג') בוועדת הבריאות של הכנסת, לקראת הצבעה בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת.

בדיון אמר המשנה ליועצת המשפטית במשרד הבריאות, עו"ד נתן סמוך, כי כיום קופות החולים אינן יודעות אילו פגיעות של מטופליהן ניתן לשייך לשירות הביטחוני או הצבאי שלהם, ובשל כך אינן מתחשבנות עם משרד הביטחון ונגרם להן נזק כספי. הוא הדגיש כי המידע שיימסר לקופות ישמש להסדרת ההתחשבנות בלבד.

הממונה המשפטית לנושאי שיקום נכים במשרד הביטחון, עו"ד פזית תדהר, התריעה: "החוק הזה איננו ישים, מכיוון שאין לנו מידע לאיזו קופת חולים משתייך הנכה". על כך הגיב יו"ר הוועדה, ח"כ אלי אלאלוף בזעם : "נשמע לי תמוה. תמצאו דרך לאסוף את המידע הזה".

סמנכ"ל שירותי בריאות כללית, אלי כהן, אמר עוד בדיון: "מדהים איך בכל פעם שעל קופות החולים להעניק הנחה או פטור, משרדי הממשלה מזרימים אליהן מידע בקלות - וכשקורה ההיפך ומגיעים לנו כספים, מתגלה בעיה בהעברת המידע".

מנהלת מחלקת החשבות בקופת חולים מאוחדת, ימית ססי-רוזנפילד, הוסיפה: "משרד הביטחון דוחה כבר שנים לא מעטות את בקשותינו לקבלת מידע. אנחנו מחויבים בסודיות וכך אנחנו נוהגים גם במידע שמתקבל אצלנו לגבי אוכלוסיות אחרות".

משרד הבריאות נדרש בתום הדיון להגיש בתוך 90 יום לאישור הוועדה תקנות מפורטות המסדירות את אופן העברת הפרטים וההתחשבנות בין הגופים.

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  קופות החולים,  משרד הביטחון,  ועדת הבריאות של הכנסת
תגובות