חדשות

עומסים כבדים בפגיה ב"שיבא"; יולדות ונשים בהשגחה הועברו לבתי חולים אחרים

לפי דיווח באתר Ynet, ההחלטה התקבלה מכיוון שלא נותרו אינקובטורים פנויים ביחידה לטיפול נמרץ יילודים ומחשש מזיהומים שיתפשטו בשל הצפיפות

פג באינקובטור (צילום: אילוסטרציה)

המרכז הרפואי "שיבא" אישר אתמול (ד'), כי נוכח לידות פגים רבות ועומס גדול במספר הנשים בהריון בסיכון גבוה שהגיעו בימים האחרונים לבית החולים, הוחלט להפנות את היולדות לבתי חולים אחרים באזור המרכז. על ההודעה דיווח אתמול אתר Ynet.

לפי הדיווח, ההוראה התקבלה לאחר שלבית החולים בתל השומר הופנו בימים האחרונים נשים רבות בסיכון גבוה, שעומדות לעבור ניתוח קיסרי בשבוע מוקדם מהצפוי לקראת לידת פג, וכן נשים רבות אחרות שילדו פגים. כתוצאה מכך, לא נותרו אינקובטורים פנויים ביחידה לטיפול נמרץ פגים, ולא נותרו מקומות ביחידת המעבר, שם מאושפזים פגים שנולדו בשבוע ה-34 ואילך.

בדיווח נמסר, שעומס בפגיות מהווה סכנה לחיי הפגים כיוון שהוא מגביר את הסכנה לזיהומים, לתחלואה ואף לתמותה. לפני כשנתיים הוצגו בוועדה לביקורת המדינה בכנסת נתונים על הצפיפות הרבה בפגיות, על שיעורים גבוהים של זיהומים ביחידות אלו, על מחסור חמור במיטות לפגים בכל הארץ וכן מחסור ברופאים שמתמחים בנאונטולוגיה (רפואת פגים) ובאחיות פגיות.

לפי נתוני משרד הבריאות, בשנים 2006-1995 אובחנו כ-30% מהתינוקות בפגיות עם אירוע אחד לפחות של זיהום דם לאחר שלושה ימים מלידתם. בשנים 2009-2007 שיעור התינוקות שלקו בזיהום בפגייה עמד על 26%. הנושא עומד במרכז מאמץ מתמיד לשיפור, ומשרד הבריאות פעל בתחום זה בשנים האחרונות.

נושאים קשורים:  חדשות,  פגייה,  המרכז הרפואי "שיבא",  צפיפות,  זיהומים,  אתר Ynet
תגובות