חדשות

"מוליכים שולל ציבור רחב, כאילו שהחוק הזה ישפר את מצב מערכת הבריאות"

כך אמר אתמול (א') יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, בהפגנה מול משרד ראש הממשלה שבה השתתפו כ-100 רופאים בכירים; הר"י מוחה נגד פרק הבריאות בחוק ההסדרים; ד"ר אידלמן: "מי שחיכה להחלפת מפרק במשך חצי שנה, יחכה עכשיו שנה וחצי"

הפגנת הרופאים נגד חוק ההסדרים (צילום: שמעון יעקב / יח"צ)

למעלה מ-100 רופאים בכירים קיימו אתמול (א') הפגנת מחאה מול משרד ראש הממשלה בירושלים, במחאה על פרק הבריאות בחוק ההסדרים הכולל הגבלות על פעילות רופאים במסגרת הרפואה הפרטית. הרפורמה נכנסה לתוקף ביום שישי האחרון (ה-1 ביולי).

במסגרת הרפורמה בחירת מנתח פרטי מתאפשרת מעתה רק מתוך רשימה סגורה של רופאים שבהסדר עם קופת החולים. כמו כן, אי אפשר יהיה לקבל החזר מהביטוח המשלים על ניתוחים פרטיים או על התייעצות שלפני ניתוח.

הפגנת הרופאים נגד חוק ההסדרים (צילום: שמעון יעקב / יח"צ)

הפגנת הרופאים נגד חוק ההסדרים (צילום: שמעון יעקב / יח"צ)

הרופאים משתתפי ההפגנה נשאו כרזות בהן נאמר: "לבחור רופא = הזכות לבריאות"; "החלשת רפואה הפרטית איננה מחזקת את הרפואה הציבורית"; "במקום לפגוע ברפואה הפרטית, חזקו את הרפואה הציבורית" ו"שומרים לחולה על זכות הבחירה".

יושב ראש ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, אמר בהפגנה: "מוליכים שולל ציבור רחב, כאילו שהחוק הזה ישפר את מצב מערכת הבריאות הציבורית. מי שחיכה להחלפת מפרק במשך חצי שנה, יחכה עכשיו שנה וחצי. החוק הזה פוגע בכולם: במטופלים, ברופאים ובקשר שבין הרופא לחולה".

הפגנת הרופאים נגד חוק ההסדרים (צילום: שמעון יעקב / יח"צ)

הפגנת הרופאים נגד חוק ההסדרים (צילום: שמעון יעקב / יח"צ)

בתוך כך, העיתון הכלכלי "גלובס" דיווח אתמול (א') כי בכירים במשרד האוצר ובנציבות שירות המדינה מבקשים לקדם מהלך חקיקה שיגביל עוד יותר את הפרקטיקה הפרטית של רופאים, ובעיקר של מנהלי מחלקות בבתי חולים ממשלתיים.

לפי הדיווח, היוזמה המתגבשת, שנמצאת עדיין בחיתוליה, נובעת מתופעה הולכת וגוברת לפי העיתון, שבה מנהלי מחלקות מבצעים ניתוחים פרטיים ב"אסותא" וב"הרצליה מדיקל סנטר" גם בשעות הבוקר, בעקבות אישורים שהם מקבלים לירידה באחוזי המשרה. על פי הדיווח בעיתון, שר האוצר משה כחלון הביע תמיכה עקרונית ברעיון.

נושאים קשורים:  חדשות,  הפגנה,  חוק ההסדרים,  פרק הבריאות,  רפואה פרטית,  רפואה ציבורית,  פרופ' ליאוניד אידלמן
תגובות
 
אנונימי/ת
04.07.2016, 19:18

שומרים על זכות החולה לבחור אותנו במחיר מלא, הלאה ההנחות על מי אתם עובדים

אנונימי/ת
05.07.2016, 00:16

צריך שביתה כללית ענקית וממושכת.
להוריד את כל הנבלות האלה על הברכיים.
אידלמן, הגיע הזמן.

אנונימי/ת
05.07.2016, 06:24

הגיע הזמן לשנות שיטת המשכורת. כל עוד משלמים אותו הדבר לא משנה כמה ניתוחים עשית שום דבר לא יעזור. תשלום לפי תפוקה ופול טיימרים זה מה שיפתור את הבעיה. לא הפגנות דביליות, לא פוליטיקות ולא שום דבר. אתן לא רואים שיותר ויותר רופאים בכירים עוזבים לפעמים לגמרי את הסקטור הציבורי? אפילו פרופ. שמיס, שקיבל תפקיד מנהל ״תל השומר״ עזב לטובת ״אסותא״. עוד לא הבנתם כלום?

אנונימי/ת
04.08.2016, 08:28

שמיס עזב לאחר שהבין שלא יוכל להיות מנהל שיבא כי הניח שהתפקיד מיועד לקרייס. אם היה חושב שיש לו סיכוי לזכות היה נשאר.
מדוע להכניס דברים שאין להם שום קשר לעניין?

אנונימי/ת
04.08.2016, 00:50

יש להפעיל את כל המשאבים של בתי החולים למשמרות במשך היממה. כל יחוסלו התורים וכל הצוות הרפואי, כולל רופאים יתוגמלו בהתאם.
אסור לפגוע ברפואה הציבורית.