חדשות

משרד האוצר ממליץ לבני 49 ומעלה לא לעבור קופת חולים עד תחילת 2017

לדברי משרד האוצר, עקב פירצה ברפורמה בביטוח הסיעודי שנכנסה לתוקף בסוף השבוע, מבוטחים מעל גיל 49 עשויים לאבד את זכויותיהם שנצברו עד כה עם המעבר; לדבריהם, המצב יסודר עד תחילת 2017

סניף קופת חולים מאוחדת בירושלים (צילום: קובי גדעון / פלאש 90)
סניף קופת חולים מאוחדת בירושלים (צילום: קובי גדעון / פלאש 90)

ביום שישי האחרון, ה-1 ביולי, יצאה לדרך הרפורמה בביטוח הסיעודי, מהלך שאמור להשפיע על יותר מ-4 מיליון מאזרחי ישראל. ואולם, השינוי בביטוח החדש עלול לגרום לבני 49 ומעלה שיעברו מקופת חולים אחת לשנייה לאבד את זכויותיהם.

משרד האוצר הגדיר זאת כ"פירצה" והמליץ לכן לבני 49, מעתה ועד תחילת 2017, לא לעבור קופה. לדברי המשרד, עד תחילת 2017 הנושא יוסדר והמעבר לא יגרום לאיבוד זכויות של הביטוח הסיעודי עקב הפוליסה החדשה.

אגף שוק ההון והביטוח באוצר מסר, כי הוא נערך מראש לשיבוש זמני שנוצר כתוצאה מיישום הרפורמה ולכן ממליץ לבני 49 ומעלה שלא לבצע בתקופה הקרובה מעבר בין קופות - עד תחילת השנה הבאה.

יועץ בלשכת סוכני הביטוח לענייני בריאות, גבי נקבלי, מנהל "אופק ניהול גילאות אישי", אמר בהקשר זה ל"ישראל היום": "הרפורמה מחלקת את המבוטחים לשלוש קבוצות גדולות: עד גיל 49, מגיל 49 עד 59 ומגיל 60 ומעלה. לדבריו, "מי שהצטרף לקופת החולים שלו בגיל 30 והיום הוא בן 50 ומחליט מה-1 ביולי עד לתחילת 2017 לעבור קופת חולים - יצטרך להצטרף מחדש ולמלא מחדש הצהרת ביטוח, אבל כך יהיו לו זכויות נמוכות יותר".

הרפורמה הנוכחית מאחדת את כל פוליסות הביטוח בתחום, שהיו שונות בקופות חולים שונות. היא למעשה הופכת את קופת החולים למעין מתווכת בין הציבור לחברות הביטוח. המטרה באוצר היתה לייצר פוליסות סיעודיות חדשות שיתחרו אלו באלו לפי מפרט קבוע, כך שהציבור יוכל להשוות ביניהן. בנוסף, כל הביטוחים הקבוצתיים בטלים ומבוטלים, וכך גם ההנחות בפרמיה שקיבלו לא מעט מבוטחים בעבר.

עם זאת בדיווח נמסר, כי ייתכן שבמעבר בין קופות החולים ובין חברות הביטוח יגלו חלק מהמבוטחים שהם נדרשים לשלם מעתה פרמיות גבוהות יותר. כמו כן קיימת אי בהירות בכל הנוגע לתשלומים עבור הביטוחים המשלימים.

נושאים קשורים:  חדשות,  ביטוח סיעודי,  משרד האוצר,  קופות חולים,  מעבר קופות,  הודעה
תגובות