פרופ’ ארי שמיס, מנהל בית החולים הכללי במרכז הרפואי "שיבא" בתל השומר, עשוי להתמנות בקרוב למנהל רשת "אסותא". בדיווח המתפרסם היום (ה') ב"דה מרקר" נאמר, כי פרופ’ שמיס סיכם עם הנהלת "אסותא" על כניסתו לתפקיד במקום רואה-החשבון פנחס צרויה, שפוטר לפני שבועות אחדים. כיום מתפקדת הרשת ללא מנכ"ל. המינוי של פרופ’ שמיס מחייב עדיין את אישור הדירקטוריון.

עוד נמסר בדיווח, כי פרופ’ שמיס אמר בתגובה: "אני בוחן מספר הצעות ואבחר את המתאימה לי ביותר, בקרוב".

פרופ’ שמיס הוזכר זמן רב כאחד המועמדים לתפקיד מנכ"ל "שיבא" במקום פרופ’ זאב רוטשטיין, שמונה בפברואר כמנכ"ל "הדסה" ביוזמת שר הבריאות יעקב ליצמן ובתמיכת מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב. פרופ' שמיס הסיר את מועמדותו ברגע האחרון, על פי דיווח מכיוון שחשש "שהמשחק מכור".

לפי הדיווחים, פרופ' שמיס העריך כי המועמד האחר לתפקיד, פרופ’ יצחק קרייס, סומן כמנכ"ל הבא של "שיבא" עוד לפני שפורסם המכרז לתפקיד. פרופ’ קרייס היה בסופו של דבר מועמד יחיד והוכרז השבוע כמנכ"ל הבא של המרכז הרפואי "שיבא".

"דה מרקר" ציין, כי פרופ’ רוטשטיין מינה את פרופ’ קרייס כממלא מקום המשנה למנהל בית החולים "שיבא" ללא מכרז "ומעולם לא הסתיר את רצונו שפרופ’ קרייס יהיה מחליפו". לפי הדיווח, "על פי השמועות מינוי קרייס למנכ"ל 'שיבא' היה אחד התנאים שהציב פרופ’ רוטשטיין כשנתן הסכמתו לשמש כמנכ"ל הדסה".

העיתון הוסיף, כי שלשום, כאשר הודיע משרד הבריאות על מינוי פרופ’ קרייס למנכ"ל "שיבא" אמר פרופ’ רוטשטיין: "אני מיניתי אותו מזמן".