חדשות

הוכרע: פרופ' יצחק קרייס מונה למנהל המרכז הרפואי "שיבא" בתל השומר

משרד הבריאות הודיע אמש (ג') כי פרופ' קרייס, שהיה המועמד היחיד במכרז שהתקיים לתפקיד, נבחר להחליף את פרופ' זאב רוטשטיין כמנהל "שיבא"; שר הבריאות: "פרופ' קרייס בלט והצטיין במהלך שירותו הצבאי ומשמש מודל לחיקוי בתחום הסיוע ההומניטרי"

פרופ' יצחק קרייס, מנהל "שיבא". "הבעת אמון של משרד האוצר בעשייה בתחום החדשנות והמסחור ב'שיבא'" (צילום: יח"צ)

פרופ’ יצחק (איציק) קרייס נבחר לנהל את המרכז הרפואי "שיבא" בתל השומר. הודעה על כך נמסרה אתמול (ג') ממשרד הבריאות. פרופ' קרייס, שהוא תת-אלוף במילואים, היה מועמד יחיד במכרז לתפקיד שהתפנה לאחר שפרופ’ זאב רוטשטיין, ששימש כמנהל "שיבא" במשך 11 שנה, מונה למנכ"ל "הדסה" והחל בתפקידו בפברואר.

פרופ’ קרייס הוא מומחה ברפואה פנימית ובוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים במסגרת העתודה האקדמית. לאחר שקיבל תואר ד"ר ברפואה התגייס לצה"ל והשלים את התמחות ברפואה פנימית במרכז הרפואי "שיבא". תפקידו הבכיר הקודם היה קצין רפואה ראשי של צה"ל.

בנוסף לד"ר ברפואה פרופ' קרייס הוא בעל תואר שני במינהל מערכות בריאות (MHA) מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני נוסף במינהל ציבורי (MPH) מאוניברסיטת הרווארד בארה"ב.

לפרופ’ קרייס ניסיון רב בתחום רפואת אסונות וסיוע הומניטרי. הוא פיקד על יחידת הרפואה במשלחת הסיוע של צה"ל לפליטים האלבנים במקדוניה, פיקד על בית החולים של חיל הרפואה שהוקם כדי לסייע לנפגעי רעידת האדמה בהאיטי, הוביל את מבצע הסיוע ההומניטרי לנפגעי העימות בסוריה וכן את הוצאת המשלחת הרפואית לנפגעי סופת הטייפון בפיליפינים. באותה שנה הוענק לו אות הוקרה בתחום הסיוע ההומניטרי בעתות שלום ומלחמה. הוא נשוי ואב לשלושה.

שר הבריאות יעקב ליצמן ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב בירכו על בחירתו של פרופ’ קרייס "אשר בלט והצטיין במהלך שירותו הצבאי ומשמש מודל לחיקוי בתחום הסיוע ההומניטרי".

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "שיבא",  פרופ' יצחק קרייס,  פרופ' זאב רוטשטיין,  מכרז,  משרד הבריאות
תגובות