ד"ר צבי בר-סבר, מנהל המכון לרפואה גרעינית במרכז "שניידר" לרפואת ילדים, נבחר למועצת המנהלים של המועצה להדמיה בילדים של האיגוד האמריקני לרפואה גרעינית (SNMMI).

ד"ר בר-סבר משמש גם כיו"ר הוועדה לרפואה גרעינית בילדים באיגוד האירופי לרפואה גרעינית (EANM). שני ארגונים אלו הם המובילים בעולם בתחום הרפואה הגרעינית והדימות המולקולרי. חברים בהם עשרות אלפי רופאים שהתמחו בתחום.

ד"ר צבי בר-סבר (צילום: "שניידר")

ד"ר צבי בר-סבר (צילום: "שניידר")

בדיקות ברפואה גרעינית (מיפויים) מספקות מידע על תפקוד פיזיולוגי וביוכימי של רקמות ואיברים. מידע זה הוא בעל רגישות גבוהה לאבחון מוקדם של מחלות, לצורך ניטור והערכת תגובה לטיפולים. המידע האבחנתי הזה חיוני בתחומי רפואה רבים כמו אונקולוגיה, קרדיולוגיה, אורתופדיה, אנדוקרינולוגיה ונוירולוגיה.

הרפואה הגרעינית עוסקת גם בטיפולים באמצעות איזוטופים רדיו-אקטיביים בעיקר במחלות סרטניות. רפואה גרעינית בילדים התפתחה כתת-תחום במקצוע המיפוי בילדים. היא קשה יותר מאשר במבוגרים, מכיוון שיש להתאים את שיטת המיפוי באופן אישי לילד בהתאם לגודל גופו, מידת שיתוף הפעולה שלו והשאלה הרפואית העומדת על הפרק. לשם כך נדרשת מקצועיות גבוהה וייחודית מצד הצוות הרפואי והטכני.

פענוח מיפויי הילדים דורש ידע במגוון מחלות ילדים והכרת השינויים בתמונות המיפוי הנובעים מתהליכי גדילה והתפתחות תקינים. המכון לרפואה גרעינית לילדים במרכז "שניידר" הוא כיום היחיד מסוגו בישראל.

פרופ’ יוסף פרס, מנהל מרכז "שניידר", בירך על המינוי היוקרתי של ד"ר בר-סבר. "המינוי מציב אותנו בקדמת המדע והרפואה העולמית והוא מהווה לכן גאווה למרכז שניידר", אמר.