חדשות

קורס הכנה ליולדות לחברי הקהילה הלהט"בית של תל אביב ב"איכילוב"

דגש מיוחד יינתן בקורס, המיועד לנשים בהריון החל מהשבוע ה-30 ולזוגות המביאים ילדים לישראל באמצעות פונדקאות במדינה זרה, לבעיות הנוגעות לגידול הילד במשפחה שאיננה במבנה המסורתי

תרגילים לרצפת האגן במהלך ההריון (צילום: אילוסטרציה)

קורס הכנה ללידה המיועד לחברי הקהילה הלה"טבית ייפתח ב-10 ביוני בבית החולים ליולדות ונשים "ליס" במרכז הרפואי "איכילוב-תל-אביב". הקורס מתוכנן עבור נשים בהריון החל מהשבוע ה-30, ויכלול שני מפגשים, בני 4.5 שעות כל אחד.

פרופ’ יריב יוגב, מנהל בית החולים, אמר: "אחוז בני ובנות הקהילה הלהט"בית בתל אביב הוא הגבוה בישראל. כבית חולים ציבורי של העיר, ראינו לנכון להעניק טיפול נכון ומותאם אישית לאוכלוסייה חשובה זו. הקורס הייחודי הוא חלק בלתי נפרד ממגוון השירותים שבית החולים מעניק לתושבי האזור".

את הקורס תעביר מיילדת מוסמכת. יושם בו דגש מיוחד על ליווי ותמיכה בנשים וגברים שעוברות/ים את תהליך ההיריון, לידה והורות במסגרת משפחתית שאיננה במבנה המסורתי. התוכנית כוללת בין השאר הקניית מידע על ניהול אורח חיים תקין, תזונה, סימני לידה, טיפול בחדר הלידה, התמודדות עם הכאב והקלת כאבים, לידה טבעית, התערבויות בלידה, יצירת הקשר הראשוני עם התינוק והחזרה הביתה.

דגש מיוחד יינתן לבעיות הנוגעות לגידול הילד במשפחה שאיננה במבנה המסורתי, על שלל המורכבויות והסוגיות הייחודיות לקהילה. כמו כן, תינתן הדרכה בהקשר להכנה ללידה ולהורות להומוסקסואלים המביאים ילד בהליך פונדקאות במדינה זרה.

נושאים קשורים:  חדשות,  פרופ' יריב יוגב,  הכנה ללידה,  פונדקאות,  המרכז הרפואי איכילוב-תל אביב
תגובות