חדשות

המועצה המדעית של הר"י יוזמת: התמחות מיוחדת בשנה הבאה בצנתורי מוח

לדברי העיתון "ידיעות אחרונות", שדיווח הבוקר (א') על היוזמה החדשה, היא נעשית כדי להתמודד עם מצוקת כוח האדם החמורה בישראל בתחום צנתורי המוח לחולי שבץ

צנתור (צילום: אילוסטרציה)

המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית החליטה לפתוח בשנה הבאה התמחות מיוחדת בתחום צנתור המוח, לנוכח מצוקת כוח אדם מקצועי בתחום ספציפי זה; כך מדווח היום (א') העיתון "ידיעות אחרונות".

בהתמחות שיוזמת הר"י צפויים להשתתף נוירולוגים, נוירוכירורגים, רופאים העוסקים ברדיולוגיה אבחנתית, מומחים בקרדיולוגיה או בכירורגיית כלי דם ורופאים העוסקים בצנתורי לב ומערכת כלי הדם, למשל בגפיים.

עדיין לא ידוע, כך מדווח, כמה רופאים ייענו לפנייה להשתתף בהשתלמות זאת. כיום ההכשרה לכך, שנעשית בחלקה בחו"ל, היא בת שנתיים וחצי לפחות. זו הסיבה שמספר הרופאים המעוניינים לעסוק בתחום הזה היה עד כה מועט ביותר.

החלטת המועצה המדעית של הר"י היא במסגרת הירתמות מערכת הבריאות לפתרון בעיית כוח האדם בתחום צנתורי המוח. כיום יש בישראל רק 10 רופאים שהוכשרו לכך, למרות שמדי שנה לוקים בשבץ מוחי בישראל כ-13 אלף איש.

צנתור במקרה של דימום מוחי או חסימת עורק מרכזי בראש, שנעשה בתוך 8 שעות לכל היותר מהרגע שבו האדם לקה בשבץ המוחי, עשוי למנוע נזקים בלתי הפיכים במקרי שבץ מסוימים, ולהציל חיים.

נושאים קשורים:  חדשות,  הר"י,  צנתור מוח,  הכשרה מקצועית,  התמחות,  שבץ,  המועצה המדעית
תגובות