חדשות

משרד הבריאות מקדם תכנון מרכז חדש לשיקום בבית החולים "פורייה"

לדברי מנהל "פורייה", ד"ר ארז און, "המציאות הקשה (באזור) הביאה רבים מתושבי הצפון לוותר על השיקום אך ורק בגלל היעדר נגישות וזמינות"

מתחם המרכז הרפואי "פורייה" ליד טבריה (צילום: "פורייה")

משרד הבריאות מקדם תכנון מרכז שיקומי חדש עבור תושבי הגליל התחתון וצפון הארץ, במרכז הרפואי "פורייה" שבטבריה; כך הודיע ד"ר עדי ששון, ראש אגף השיקום במשרד, בכנס הגליל השני לשוויון בבריאות, שנערך לפני כעשרה ימים.

"אחרי שנים רבות, נושא השיקום נמצא עתה על השולחן. כולם מדברים על כך. שיקום טוב כולל אורתופדיה, נוירולוגיה, קרדיולוגיה, כירורגיית חזה, ושיקום ריאות. התחום האחרון איננו קיים בכלל בצפון בארץ. אנחנו לקראת הגדלה משמעותית של מחלקות השיקום בבבתי החולים בצפון, על ידי הגדלת מספר המיטות והרחבת מערכת אשפוז יום. משרד הבריאות נמצא בשלב תכנון מתקדם של הקמת המרכז השיקומי החדש ב'פוריה'", אמר ד"ר ששון.

ד"ר ארז און: "אין סיבה שהמרכז החדש הזה לא יקום כאן בתוך ארבע שנים"

ד"ר ארז און, מנהל "פורייה", הוסיף: "תחום השיקום לא פחות חשוב מהריפוי. האחריות שלנו, כרופאים, היא אחרי הריפוי לעשות את המקסימום על מנת להחזיר אות המטופל למהלך חייו הקודמים. זו המשמעות הקריטית של שיקום על כל ענפיו - רפואה, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק ועוד. אין היום מענה הולם באשפוז לנושא השיקום. תושבי הצפון צריכים עדיין לנסוע למרכז הארץ לצורך טיפולי שיקום. המציאות הקשה הזאת הביאה רבים מהם לוותר על השיקום אך ורק בגלל העדר נגישות וזמינות. למעשה, אנשים אלו מוותרים בכך על איכות חיים ואורח חיים עצמאי".

ד"ר און ציין כי המרכז השיקומי יכלול יחידות שיקום אורתופדי, נוירולוגי, שיקום ילדים (תחום שלא קיים עדיין בכל אזור הצפון) והרחבת מחלקת השיקום הגריאטרי הפועלת כבר במרכז הרפואי. "אלה הם העוגנים הקריטיים שייצרו מהפכה בשרות השיקומי לתושבי הצפון. אין סיבה שהמרכז החדש הזה לא יקום כאן בתוך ארבע שנים", הוסיף ד"ר און.

נושאים קשורים:  חדשות,  שיקום,  ד"ר ארז און,  משרד הבריאות,  המרכז הרפואי "ברוך פדה" בפוריה
תגובות
אנונימי/ת
18.04.2016, 20:46

כחלק ממגמת חיזוק הגליל על משרד הבריאות בשילוב משרדי התשתיות והאוצר לבנות מערך רפואי אישפוזי גדול באגפו המזרחי של הגליל שווי ערך למרכז הרפואי רמב"ם אשר בחיפה שבו ירוכז המענה האישפוזי הכולל של תושבי רמת הגולן והגליל המזרחי.