חדשות

אות "מפעל חיים" לפרופ' אריה דורסט על תרומתו למערך הטראומה בישראל

בטקס שיתקיים מחר בכנסת תקבל בנוסף את אות מפעל חיים מטעם משרד הבריאות רות גסנר שחל, המנהלת את ההוספיס ב"הדסה" כבר 30 שנה

פרופ' אריה דורסט (צילום: "הדסה")

פרופ’ אריה דורסט יקבל בטקס שייערך מחר בכנסת אות הוקרה על "מפעל חיים", למי שהטביע את חותמו על מערכת הבריאות ותרם תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה. בנוסף, פרופ' נחום הלפרין ורופאת השיניים ד"ר דליה אטקס יקבלו בטקס את "מגן שר הבריאות" למתנדבים מצטיינים במערכת.

פרופ’ אמריטוס אריה דורסט, מבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה, מאבות הכירורגיה המודרנית בישראל וממקימי מערך ההשתלות בארץ, יקבל בטקס את אות מפעל חיים על תרומתו המיוחדת לשיפור המענה הרפואי של צה"ל בשדה הקרב ולהקמת מערך מיומן לטיפול בטראומה בישראל.

המרכז הרפואי "הדסה" מסר אתמול, כי פרופסור אריה דורסט עמד בראש המערך הכירורגי בבית החולים "הדסה" עין כרם במשך 20 שנה. הוא ביצע בבית החולים הירושלמי את השתלות הכליה הראשונות, הקים את מערך הטראומה הראשון בארץ, ב"הדסה", והכשיר דורות של כירורגים המהווים כיום את עמוד השדרה של הכירורגיה בישראל "כשהוא מאדיר שם המוסד הרפואי הוותיק ותורם רבות למוניטין שלו".

מנהל "הדסה" עין כרם ,פרופסור יורם וייס, אמר לרגל הענקת האות: "פרופסור דורסט ידע לשלב את השירות לחולה עם מצוינות קלינית ובראש מעייניו עמד לא רק הטיפול הרפואי בחולה אלא גם היחס והחמלה כלפי החולה ומשפחתו".

פרופ’ נחום הלפרין, שהיה עבר מנהל המחלקה לאורתופדיה ב"אסף הרופא", יקבל את מגן השר על היותו מטפל בהתנדבות במשך שנים רבות בחולים נזקקים רבים

אות מפעל חיים נוסף יוענק לרות גסנר שחל, על הובלה וקידום הקמת ההוספיס והמרכז לטיפול תומך בבית החולים "הדסה" בירושלים, שאותו היא מנהלת למעלה מ-30 שנה.

פרופ’ נחום הלפרין, שהיה עבר מנהל המחלקה לאורתופדיה ב"אסף הרופא", יקבל את מגן השר על היותו מטפל בהתנדבות במשך שנים רבות בחולים נזקקים רבים. גם ד"ר דליה אלקס, רופאת שיניים המתנדבת כליצנית רפואית ביחידת הדיאליזה ב"לניאדו", תקבל את אות מגן שר הבריאות.

רות שחל גסנר (צילום: "הדסה")

רות שחל גסנר (צילום: "הדסה")

שאר מקבלי "מגן שר הבריאות" על פעילות התנדבותית הם: עמותת "תקווה ומרפא", שחבריה פועלים במסירות למען ילדים המאושפזים במחלקות הדיאליזה והנפרולוגיה; מתנדבי בית קפה "בכוון הרוח", על פעילותם החדשנית היוצרת מפגש ושילוב חברתי בין סטודנטים לבין אוכלוסיות פגועי הנפש; לאה לוי, מתנדבת ב"הדסה" במשך 17 שנה; הרב אברהם ישעיהו הבר, מייסד עמותת "מתנת חיים" הפועלת לגיוס תורמים אלטרואיסטים להשתלת כליה; אבשלום כהן, יו"ר "עמותת חיים" לטיפול בילדים חולי סרטן, שבה הוא מתנדב למעלה מ-20 שנה; שחר שרבני, ילידת 1988 המתנדבת למעלה מ-8 שנים במעון לניצולי שואה במרכז לבריאות הנפש בבאר יעקב; אלירן קרן, יליד 1971, המקדיש את כל הונו, מרצו וזמנו החופשי למען ניצולי השואה בפרדסיה ובשער מנשה; יונה שוורץ, מתנדב שנים רבות בביה"ח "שערי צדק" במחלקה הקרדיולוגית; מתנדבות "מנהיגות נשים" באום אל פאחם, על פעילותן להעלאת המודעות הקהילתית לבריאות הציבור וקידומה; מתנדבי אגודת "רפואה וחיים" הפועלים לארגון סעד רפואי לנצרכים מכלל האוכלוסייה; תלמידי בתי הספר יבנאלי (חינוך רגיל) והנרייטה סאלד (חינוך מיוחד), הפועלים בשיתוף פעולה ובשותפות לקידום אורח חיים בריא בקהילה.

כן יוענק אות למרכז לבריאות הנפש "גהה" שבו מאושפזים 166 איש ומטופלים באמצעות 370 עובדים ורופאים ו-200 מתנדבים. האות הזה מבטא הוקרה לבתי חולים ומוסדות בריאות בקהילה הנוקטים בפעולות מיוחדות לקידום ההתנדבות אצלם.

שר הבריאות יעקב ליצמן ציין, כי "מגן שר הבריאות" מהווה דרך נוספת לבטא את הוקרת המשרד ולעודד את פעילותם החשובה של מתנדבים וארגוניהם בתחום הבריאות .

"יש בו כדי לבטא את החשיבות הגדולה שאנו רואים בהתנדבות לקהילה ולחברה, במטרה לעודד ולחזק את היוזמות וההתגייסות למען הכלל. גם השנה אנו מעלים על נס את אלו שתרמו בהתנדבות מעצמם, מזמנם ומיכולותיהם לטובת האחר ורואים בפעילות זאת דרך חיים", אמר.

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  אות מפעל חיים,  מגן שר הבריאות,  פרופ' אריה דורסט,  רות גסנר שחל
תגובות
אנונימי/ת
04.04.2016, 19:25

ברכותי לרות גסנר שחל על קבלת "אות מפעל חיים" לא רק על הקמת ההוספיס ו-30 שנות עבודתה וניהולו- אלא גם איכות ניהולה את המחלקה,האמפתיה שמפגינה לחולה ומשפחתו ודגם התפקיד שמיצגת. תבורכי על פעולתך!!

ברכות נלהבות והערצה מלאה לפרופ׳ אריה דורסט
על מפעלי חייך לשיפור הרפואה בארץ וחינוך דורות של רופאים חלוציים.מאז ימי בית הספר לרפואה כולנו ידענו שתרומתך תהיה מירבית.
תבורך על כל השגיך.

לפרופ' אריה דורסט ולפרופ' נחום הלפרין,
ברכות מעומק הלב!