חדשות

"שיבא" הודיע כי יסייע לממשלת סין בבניית בית חולים גדול בדרום-מערב המדינה

ההסכם עם הממשלה הסינית בנושא נחתם על רקע ביקורה של סגנית ראש ממשלת סין בישראל בימים האחרונים, וסיור שערכה אתמול בבית החולים "שיבא"

סגנית ראש הממשלה הסינית (בכחול), מלווה בפרופ' נוי, מנהל בפועל של "שיבא" בעת הסיור; משמאל: שר הבריאות ליצמן (צילום: "שיבא")

המרכז הרפואי "“שיבא" הודיע כי יסייע בבניית בית חולים גדול בדרום-מערב סין. הסכם שיתוף פעולה בנושא נחתם מול הממשלה הסינית לפני כמה ימים, על רקע ביקור עבודה שערכה ב"שיבא" סגנית ראש ממשלת סין, ליו ינדונג. ליו מבקרת בישראל בראש משלחת בת 80 בכירים, ביניהם שרים, סגני שרים ראשי אוניברסיטאות ובעלי תפקידים בתחומים אחרים.

בשם "שיבא" חתם על ההסכם, המפרט את שיתוף הפעולה בפרויקט, מי שהיה בעבר מנכ"ל משרד הבריאות ומנהל בית החולים, פרופ’ מרדכי שני, המכהן כיום כנשיא קרן המחקרים של המרכז הרפואי.

"מצאתי כאן שדה פעולה רחב ומבטיח לעבודה משותפת בינינו. אתמוך בנושא ואני מקווה לארח את כולכם אצלנו בסין בהמשך הדרך"

לפי דיווח "שיבא" סגנית ראש ממשלת סין אמרה בתום הביקור כי התרשמה במיוחד מנושאים כמו סימולציה רפואית, שיקום ושימוש בטכנולוגיות רפואיות מתקדמות, ואמרה כי תמליץ לממשלה הסינית על הידוק שיתוף הפעולה בין מערכת הבריאות בסין לבין "שיבא".

"אמליץ לחזק את הקשר אתכם בתחומים שונים ואקדם בברכה בואם של רופאים משיבא כדי שיבואו לעבוד בסין, ללמד את הצוותים הרפואיים הסיניים ולהשביח את יכולותיהם", אמרה ליו לפי דיווח "שיבא".

הביקור בארץ של המשלחת האורחת הסינית נעשה גם לרגל ההכרזה על פתיחת שיחות להסכם סחר חופשי בין ישראל לסין, וחתימת 13 הסכמים בתחומים שונים, ביניהם הסכם שיתוף פעולה תלת-שנתי עם משרד הבריאות הישראלי.

ליוו את סגנית ראש ממשלת סין בביקורה ב"שיבא" פרופ’ שלמה נוי, מנהל המרכז הרפואי בפועל; פרופ’ שני, פרופ’ אמתי זיו, סגן מנהל המרכז הרפואי, שהוא גם מנהל מס"ר ((המרכז לסימולציות רפואיות) והיחידה לבטיחות הטיפול וניהול סיכונים. וכן שר הבריאות יעקב ליצמן ומנכ"ל משרדו משה בר סימן טוב.

האורחת סיירה בין השאר במס"ר ובבית החולים השיקומי, שבו צפתה במערכת החדשנית לשיקום אורתופדי באמצעות "מציאות מדומה". "עבור סין", ציינה, "שיתוף הפעולה הרפואי הוא דחוף ביותר. מצאתי כאן שדה פעולה רחב ומבטיח לעבודה משותפת בינינו. אתמוך בנושא ואני מקווה לארח את כולכם אצלנו בסין בהמשך הדרך".

נושאים קשורים:  חדשות,  סין,  שיתוף פעולה,  המרכז הרפואי "שיבא",  משרד הבריאות
תגובות