חדשות

חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים יוזמת פרויקטים לשיפור הטיפול בכאב בבתיה"ח

על היוזמה הודיעה ד"ר אורלי ויינשטיין, שהחלה בתפקידה כראשת החטיבה לאחרונה, במהלך ביקור עבודה שערכה בבית החולים "פוריה" בטבריה בשבוע שעבר

ד"ר אורלי ויינשטיין (במרכז) במהלך ביקור ב"פוריה" (צילום: "פוריה")

ד"ר אורלי ויינשטיין, ראשת חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים במשרד הבריאות, שהחלה בתפקידה באחרונה מסרה בעת ביקור עבודה שערכה בשבוע שעבר במרכז הרפואי "פורייה", כי בדעתה ליזום ולבצע פרויקטים בכל בתי החולים בארץ כדי לשפר את הטיפול בכאב ואת בטיחות הטיפול התרופתי.

"החטיבה החדשה שאני עומדת בראשה תעסוק בכל תחומי החיים של בתי החולים - רפואה, תקציבים, מערכות מידע, איכות ובטיחות הטיפול, שירות וכדומה. אין לי ספק שעבור כלל בתי החולים, אבל במיוחד עבור בתי החולים הקטנים יותר, זו תהיה בשורה חשובה", אמר ד"ר ויינשטיין.

ד"ר ויינשטיין: "החטיבה החדשה שאני עומדת בראשה תעסוק בכל תחומי החיים של בתי החולים"

כמו כן ציינה, כי בכוונתה ליזום פרויקטים נוספים שמטרתם "לנצל את יתרון הגודל" (של החטיבה) כדי להוזיל עלויות וגם לקדם ראייה רחבה יותר, כמו למידה והכשרה משותפים לכמה בתי חולים, הדרכות ופיתוח מקצועי מרוכז".

ד"ר ויינשטיין סיירה במחלקות בית החולים וקיימה פגישת עבודה ראשונה עם הנהלת המוסד. ד"ר אורנה ניצן, מנהלת היחידה למניעת זיהומים, הציגה לאורחת את הפעילות האינטנסיבית הנעשית במרכז הרפואי פורייה בשנתיים האחרונות, בכל הנוגע למניעת זיהומים נרכשים והטמעת השימוש המדוד והמושכל באנטיביוטיקה.

כמו כן, קיבלה ד"ר ויינשטייין סקירה על הפעלת יחידת ה-MRI החדשה והשירות שהיא מציעה לחולים בצפון הארץ . מנהל "פורייה", ד"ר ארז און, דיווח על תכנית המרכז הרפואי לשנה הקרובה והדגיש את הצורך המיידי להתחיל לתכנן ולקדם את בניית מגדל האשפוז. "אחרת", אמר, "בעוד חמש שנים בלבד לא נוכל לתת מענה לאוכלוסיית המטופלים שלנו. מחלקות רבות כבר מתמודדות היום עם תפוסה מלאה, עם חולים בפרוזדורים ועם מחסור במיטות".

נושאים קשורים:  חדשות,  ביקור,  ד"ר אורלי ויינשטיין,  טיפול בכאב,  טיפול תרופתי,  חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים,  משרד הבריאות,  המרכז הרפואי "ברוך פדה" בפוריה
תגובות