חדשות

הוכרזו החברות הזוכות להפעלת החממה הטכנולוגית למכשור רפואי באור-יהודה

בין החברות, הכוללות קרנות השקעה בינלאומיות, נמצאת גם חברת "תל השומר מחקרים רפואיים", העוסקת במסחור תוצאות הניסויים והמחקרים הנערכים במרכז הרפואי "שיבא"

המחלקה האונקולוגית בבית החולים "שיבא" (צילום: חן לאופולד / פלאש 90)
המחלקה האונקולוגית בבית החולים "שיבא" (צילום: חן לאופולד / פלאש 90)

חממה טכנולוגית חדשה שתעסוק במכשור רפואי וברפואה דיגיטלית תחל לפעול בקרוב באור-יהודה, ובשבוע שעבר פורסמו הזוכות במכרז להפעלתה: קרן ההשקעות MEDX Venture Group; חברת "תל השומר מחקרים רפואיים", העוסקת במסחור הקניין הרוחני של מחקרים הנעשים במרכז הרפואי "שיבא"; חברת המכשור הרפואי האמריקנית "בוסטון סיינטיפיק" וחברת ההשקעות Intellectual Ventures.

החממה החדשה היא חלק מקבוצת החממות MEDX של המדען הראשי במשרד הכלכלה. עם השלמת המכרז תם תהליך ארוך שנמשך כמה שנים, לבחירת 19 הזכיינים בחמישה הליכים תחרותיים.

חלק גדול מהגופים שהיו מעורבים במכרז היו קרנות השקעה בינלאומיות וחברות בינלאומיות בתחומים מגוונים, ביניהן האצ'יסון, IBM, שטראוס, מדטרוניק, אלביט מערכות וחברות התרופות ג'ונסון אנד ג'ונסון וטאקדה.

חברת תל-השומר מסרה, כי מעורבותה בפרויקט "מחזקת את חשיבות שיתוף הפעולה של התעשייה עם זרוע מחקרית קלינית עם ידע רפואי, במטרה לקדם רעיונות למוצרים בתחום המכשור הרפואי".

לדברי החברה, "החממה החדשה תשמש בית לחברות סטרט-אפ בתחום הזה כאשר החברות הבינלאומיות המעורבות במיזם יעניקו להן רשת קשרים רחבה עם שותפים ולקוחות פוטנציאליים, במגמה להחדיר לשוק הבינלאומי מוצרים וטכנולוגיות חדשים שיפותחו בחממה".

החברה הוסיפה : "המרכז הרפואי “שיבא”, באמצעות חברת תל השומר, שמו להם למטרה להוביל פריצות דרך מדעיות וטכנולוגיות שעתידות להתחולל בדורות הבאים, במגוון תחומים רפואיים: קרדיולוגיה, אונקולוגיה, מדעי המוח, מחלות נשים וגינקולוגיה, גנטיקה ונוספים".

פרופ' שלמה נוי, המנהל בפועל של המרכז הרפואי "שיבא" הדגיש, כי "העובדה שחברות בינלאומיות בוחרות לשתף פעולה עם המרכז הרפואי “שיבא” מלמדת על כך שבעולם הביוטק והביומד של היום חייבים לשלב בין כסף לידע, תשתיות מעבדה ופיתוח. אנחנו גאים להנגיש את הידע, הניסיון המצטבר והתשתיות המתקדמות שלנו לטובת פיתוחי העתיד בתחום הרפואה".

נושאים קשורים:  חדשות,  חממה טכנולוגית,  אור-יהודה,  המרכז הרפואי "שיבא",  חברת תל השומר מחקרים רפואיים,  המדען הראשי
תגובות