חדשות

ועדת הבריאות דורשת מהממשלה ליישם החלטתה להוסיף 120 מיטות ל"סורוקה"

בדיון שנערך אתמול (ג') בוועדה, קראו חברים בה לממשלה להעביר מיד את התקציב שהובטח לבית החולים בספטמבר 2014, ושנעוד לתוספת 98 מיטות אשפוז ותוספת של 20 מיטות אשפוז

מיטת אשפוז. צילום: אילוסטרציה

ועדת הבריאות של הכנסת מתחה אתמול (ג') ביקורת קשה על משרדי האוצר והבריאות, על כך שלא יישמו את החלטת הממשלה מספטמבר 2014 בדבר הצורך לחזק מיידית את המרכז הרפואי "סורוקה" בבאר-שבע.

חבר הוועדה ח"כ מאיר כהן ("יש עתיד"), שכיהן כיו"ר הדיון, אמר כי הוועדה רואה בחומרה את אי-יישום ההחלטה, שבה נקבע כי בית החולים יקבל תקצוב לתוספת של 118 מיטות - מהן 98 מיטות אשפוז ו-20 מיטות שיקום. הוא דרש ממשרדי הבריאות והאוצר לתמוך ב"אפלייה מתקנת" ו"להרחיב את חדר המיון בבית החולים המרכזי של הנגב".

"אין קשר בין תקציבי הפיתוח המועברים לכללית על-ידי משרד הבריאות לבין תקצוב תוספת המיטות לסורוקה"

בדיון אמר ד"ר אהוד דודוסון, מנהל המרכז "סורוקה": "תושבי הנגב תלויים בסורוקה, יש צורך במשאבים נוספים כדי לתת מענה למצוקתם. תושבי האזור נאלצים להמתין זמן ממושך לניתוחים ולפרוצדורות רפואיות שונות ומצפים מאתנו לתת להם מענה. חדר המיון בסורוקה הוא העמוס ביותר הארץ עם מספר הפניות הגבוה ביותר. אנו דורשים מהממשלה ליישם את החלטתה-שלה ולהעביר את המשאבים הכספים הייעודים לסורוקה.

"“סורוקה” הוא בית חולים מוביל בארץ, מהווה נכס אסטרטגי למדינה וכדי שימשיך להיות כזה יש לחזקו לאלתר באמצעות העברת המשאבים כפי שהוחלט".

אלי כהן, סמנכ״ל הכספים של שירותי בריאות כללית, שבית החולים נמצא בבעלותה, הוסיף: "אין קשר בין תקציבי הפיתוח המועברים לכללית על-ידי משרד הבריאות לבין תקצוב תוספת המיטות לסורוקה. אי אפשר למכור את אותה סחורה פעמיים. מדובר בתקציב ייעודי לסורוקה״.

הדיון הדחוף בוועדה התקיים ביוזמת חברי הכנסת כהן, יעקב מרגי (ש"ס), טלי פלוסקוב (כולנו), והשתתפו בו גם סמנכ"ל בתי החולים של "כללית", ד"ר מיקי שרף, וכן נציגי משרדי הבריאות והאוצר, מועצת הנגב וגופים נוספים.

ח"כ פלוסקוב אמרה בדיון, כי "לצערי לא הצלחתי לקבל תשובה לשאלתי איפה נמצא הכסף שיועד ל-118 מיטות". ח"כ מרגי הוסיף: "כתושב הנגב כולנו מחויבים לסורוקה. לא ייתכנו פערים בבריאות בין המרכז לפריפריה. החלטת הממשלה שהתקבלה היא משמעותית ויש ליישמה".

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "סורוקה",  ועדת הבריאות של הכנסת,  תוספת מיטות אשפוז,  דיון,  החלטה ממשלה,  שירותי בריאות כללית
תגובות