חדשות

איגוד רופאי הילדים מברך על ההחלטה להחזיר את ההפלרה למי השתייה בישראל

יו"ר האיגוד, פרופ’ אלי סומך: "ישראל חזרה עתה להימנות על המדינות המתקדמות בעולם, הפועלות לשמירה על בריאות השיניים של הילדים למניעת סיבוכי עששת ומחלות אחרות"

מים מברז (צילום: אילוסטרציה)
מים מברז (צילום: אילוסטרציה)

איגוד רופאי הילדים בהסתדרות הרפואית בירך היום (ג') על האישור הסופי של תקנות הפלרת מי השתייה בישראל, שעליהן החליטה אתמול ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת. האישור בכנסת השלים תהליך להחזרת ההפלרה למי השתייה לשם שמירה מיטבית על בריאות השיניים של ילדי ישראל.

פרופ’ אלי סומך, יו"ר איגוד רופאי הילדים, אמר בעקבות החלטת הוועדה בכנסת: "בשנים האחרונות האיגוד היה ממובילי המאבק נגד החלטה קודמת להפסיק את הפלרת מי השתייה. לאורך הדרך חברו לאיגוד גורמים נוספים ובהם איגוד רופאי בריאות הציבור, המחלקה לרפואת שיניים קהילתית של הפקולטה לרפואת שיניים של הדסה, רשויות מקומיות ואחרים.

"עתה ניתן לברך על המוגמר. חשיבות הפלואוריד במי השתייה היא בראש ובראשונה לשם הגנה על שיני כל הילדים, במיוחד באוכלוסיות עניות. היעילות והבטיחות של ההפלרה הוכחה מדעית לאורך כל 70 שנות ההפלרה. נאבקנו על זכותו הבסיסית של כל ילד לבריאות, במיוחד הילד העני. ישראל חוזרת עתה להימנות על המדינות המתקדמות בעולם הפועלות בשיטה הזאת לשמירה על בריאות השיניים של הילדים, למניעת סיבוכי עששת ומחלות אחרות ולהורדת עלויות משמעותית בטווח הבינוני והארוך על הוצאות בריאות".

הפלרת המים בישראל הופסקה באוקטובר 2014, בעקבות שינוי התקנות על ידי שרת הבריאות הקודמת, יעל גרמן.

תגיות:
רפואת ילדים, עששת, הפלרת מי השתייה

נושאים קשורים:  חדשות,  הפלרה,  מי שתייה,  איגוד רופאי הילדים,  פרופ' אלי סומך,  פלואוריד
תגובות