חדשות

25 אלף חוות דעת של מטופלים באתר שהקימה "אסותא" לדירוג רופאים בישראל

האתר הושק ביולי, וכולל חוות דעת של מי שקיבלו טיפול אצל רופאים העובדים במסגרת "אסותא", והתבקשו לדרג את איכות הטיפול שקיבלו לאחר הביקור; עד כה דורגו יותר מ-1,000 רופאים

עבודה על מחשב (צילום: אילוסטרציה)

בית החולים "אסותא" מפעיל מאז יולי האחרון אתר אינטרנט בשם "Docadvisor", כיום ראשון מסוגו בישראל, המאפשר לצפות בדירוג רופאים על סמך חוויות אישיות ושביעות הרצון של מטופלים קודמים.

לדברי בית החולים, מדובר במדד אובייקטיבי הדומה במהותו לאתרי השוואות ודירוגים כמו "Tripadvisor" ואחרים, הנסמכים על "חוכמת ההמון" כדי ליצור דירוג של שירותים, מוצרים או אטרקציות תיירותיות.

אתמול (ב') מסר בית החולים, כי מאז שהושק האתר הצטברו כבר חוות דעת של מטופלים לגבי 1,085 רופאים, על סמך 25 אלף דירוגים.

מאז שהושק האתר הצטברו כבר חוות דעת של מטופלים לגבי 1,085 רופאים, על סמך 25 אלף דירוגים

מאז יולי 2015, כל מטופל ששוחרר לביתו לאחר אשפוז באחד מהמרכזים הרפואיים של "אסותא" התבקש לדרג את השירות והטיפול שהוענק לו על ידי הרופא. שאלון סקר קצר נשלח למטופלים שסיימו את האשפוז באמצעות הודעת SMS. הוא כולל ארבע שאלות והנשאלים מתבקשים להשיב על מידת שביעות הרצון שלהם מרמת הזמינות, המקצועיות, התמחור ואדיבותו של הרופא שטיפל בהם. בסוף הסקר מצורפת שאלה פתוחה, המאפשרת להוסיף כמה הערות אישיות יותר.

בית החולים מסר כי הוא רואה באתר צעד חשוב בדרך לשקיפות מערכת הבריאות. לפי ההודעה, "למרות שמדובר בכלי (אינטרנט) המשרת את הציבור בתחומי חיים רבים, עד כה הוא לא היה קיים במערכת הבריאות".

"כשאדם חיפש רופא, הוא יכול היה לקבל עליו מידע או חוות דעת בעיקר אם הוא מכיר מישהו שטופל אצלו", נמסר מ"אסותא". השיטה לפיה אנשים מבססים החלטה כל כך חשובה בהסתמך על ניסיונם של אחרים, מוכחת ויש חשיבות רבה ליצירת פלטפורמה שתציג באופן אובייקטיבי גם את מדד הרופאים".

עוד נמסר, כי בכוונת "אסותא" לאפשר לחוות הדעת לשקף את דעת הקהל, גם אם היא פחות מחמיאה לרופאים. עם זאת, מנהלי האתר יסירו שימוש בשפה מבזה או לא מכבדת. "ברירת המחדל היא שהדירוג של המטופל עובר ישירות לאתר האינטרנט, ללא התערבות בית החולים", נמסר.

באתר ניתן לבצע חיפוש בין השאר על פי שם הרופא, תחום התמחותו, אזור גיאוגרפי (לקבלת השירות), סוג הניתוח וגורם מבטח (קופת החולים או חברת ביטוח).

נושאים קשורים:  חדשות,  דירוג רופאים,  חוכמת המונים,  "Docadvisor",  אסותא
תגובות