חדשות

"הלל יפה": פגה שנולדה בשבוע ה-23 שוחררה לאחר 3 חודשים ב"מצב מצוין"

לדברי בית החולים, מדובר ב"שיא מקומי" מבחינת הגיל הצעיר והמשקל בו נולדה הפגה - 654 גרם בלבד; מנהל מחלקת הפגים: "היא שוחררה לביתה במצב התפתחותי המוגדר מבחינתי כמצוין. לא רואים הרבה כאלו בעולם שלנו"

הפגה בצילום שפירסם בית החולים (צילום: "הלל יפה")

במרכז הרפואי "הלל יפה" בחדרה נרשם "שיא מקומי", לאחר שתינוקת שנולדה כפגה במשקל 654 גרם שוחררה לביתה במשקל של 2.15 קילו.

התינוקת  נולדה בשבוע ה-23 להריון, ובמשך שלושה שבועות נלחמו הרופאים בפגיה על חייה. בסך הכול, היא שהתה בפגיה שלושה חודשים, עד שאתמול שוחררה לביתה. בית החולים מסר כי לידת פג במשקל הזה ולאחר הריון כה קצר מוגדר כ"על גבול החיות".

ד"ר מיכאל פלדמן: "היא התינוק בגיל ההיריון הצעיר ביותר שטיפלנו בו כה ושיצא מכאן במצב מצוין"

ד"ר מיכאל פלדמן, מנהל מחלקת יילודים ופגים ב"הלל יפה" אמר: "היא התינוק בגיל ההיריון הצעיר ביותר שטיפלנו בו כה ושיצא מכאן במצב מצוין".

לדברי בית החולים, היולדת היא תושבת אום אל פאחם. בסקירת מערכות בסוף השבוע ה-22 להריון הבחין הרופא המטפל שיש פתיחה של צוואר הרחם והפנה אותה מיד לחדר המיון שממנו הועברה להשגחה ביחידה להריון בסיכון. לאחר כמה ימי אשפוז, זיהו הרופאים התקדמות בפתיחת צוואר הרחם, מצב של כמעט לידה.

צוות מומחים משותף ממחלקת יולדות ומהפגייה קיים דיון ובאופן חריג הוחלט על מתן זריקה לשם הבשלת ריאות התינוק, שלרוב איננה ניתנת במועד הנ"ל. בחדר הלידה עלתה דילמה רפואית נוספת ובהחלטה משותפת עם הורי הפגה היא יולדה בלידה רגילה.

ד"ר פלדמן הוסיף: "התינוקת שנולדה בשבוע כל כך מוקדם ושרדה למרות הסטטיסטיקה השלילית הידועה בספרות המקצועית, שוחררה לביתה במצב התפתחותי המוגדר מבחינתי כמצוין. לא רואים הרבה כאלו בעולם שלנו. פגים שנולדים בשבוע הזה הם בעלי סיכוי הישרדות של כ-40%, ובין אלו ששורדים קיים סיכוי מאוד גבוה לסבול מבחינה נוירולוגית והתפתחותית לכל החיים".

הצוות המטפל כלל גם את ד"ר סילביה פולדי, ד"ר ארז נדיר, ד"ר עמית הוכברג וד"ר מיכאל פלדמן, בנוסף לאחיות היחידה והעובדת הסוציאלית קרן חליבה. "לראות אותה משתחררת הביתה במצבה הפיזי והנוירולוגי כפי שהיא, הוא בגדר ניצחון קטן וסיפוק גדול. היא תצטרך להיות במעקב כמו כל פג אחר", הוסיף ד"ר פלדמן.

נושאים קשורים:  חדשות,  הריון,  לידה מוקדמת,  פגה,  פגייה,  ד"ר מיכאל פלדמן,  המרכז הרפואי "הלל יפה"
תגובות