חדשות

ד"ר קורן שיאון מ"בילינסון" מונה לפיסיקאי הראשי במרכז הרפואי "זיו"

המינוי הוכרז לקראת פתיחת מכון רדיותרפיה מתקדם בבית החולים בצפת; "זיו" מנסה לגייס עוד רופאים מומחים בתחום ויציע את טיפולים גם לחולים ממרכז הארץ

ד"ר קורן שיאון (צילום: "זיו")

ד"ר קורן שיאון שעבד עד לאחרונה במרכז הרפואי "בילינסון" הצטרף לסגל בית החולים "זיו" בצפת, וישמש בו כפיסיקאי הראשי. הצטרפותו היא במסגרת ההכנות לקראת פתיחת מכון הרדיותרפיה החדש ב"זיו".

ד"ר שיאון, יליד מטולה, מוסמך מטעם ה"בורד" האמריקני לרדיולוגיה בפיסיקה רפואית טיפולית ומוסמך בפיסיקה רפואית טיפולית מטעם האיגוד הישראלי לפיסיקה רפואית. הוא בעל דוקטורט מטעם אוניברסיטת בן גוריון, התמחה בפיסיקה רפואית במרכז הסרטן "פוקס צ'ייס" בפילדלפיה וכיהן כפיסיקאי רפואי בבית החולים "מאונט-סיני" במנהטן.

משנת 2014 ועד כה שימש כפיסיקאי הראשי ב"מרכז דוידוף" לטיפול ולמחקר של מחלות הסרטן ב"בילינסון".

במסגרת תפקידו החדש ב"זיו" ילווה ד"ר שיאון את כל שלבי הקמת מכון הרדיותרפיה - רכישת המכשור והציוד הרפואי הייעודי וכיולו, קליטה והכשרת עובדים למכון וכתיבת הפרוטוקולים הרפואיים. כמו כן, ילווה את ההכנות בתחום הדימות בכל הנוגע להטמעת מכשירי ה-PET CT וה-MRI.

עם כניסתו לתפקיד סיפר ד"ר שיאון, כי הקשר שלו עם בית החולים בצפת החל כבר ב-2009, כאשר נפגש עם מנהל המחלק האונקולוגית פרופסור ג'מאל זידאן, שהציג את רעיון הקמת מכון הרדיותרפיה. "הקשר המקצועי והאישי עמו נשמר כל השנים לאחר מכן וכעת נסגר המעגל כשהצטרפתי לצוות הרפואי ב'זיו'", אמר.

ד"ר שיאון יעבוד ב"זיו" יחד עם פרופסור זידאן וד"ר ניקולא נאסר הרדיותרפיסט. בית החולים מסר, כי "טובי המומחים בישראל בתחום הרדיותרפיה וטיפולי ההקרנות הביעו נכונות להגיע לצפת כדי ללוות מטופלים, ובית החולים אף מצפה שחולים ממרכז הארץ יעדיפו לקבל את הטיפולים המתקדמים ביותר דווקא ב'זיו' מבלי להמתין זמן רב".

לדברי ד"ר שיאון, "המכון יאפשר קשר אישי בין המטופלים לבין הרופאים המומחים והפיסיקאים הבכירים, דבר ייחודי שלא תמיד מתאפשר בבתי החולים הגדולים".

ד"ר סלמאן זרקא, מנהל "זיו", מסר כי בית החולים רואה בהקמת מכון הרדיותרפיה החדש "רגע מכונן" וממשיך לנסות ולגייס עבורו רופאים מומחים מצטיינים. "אנחנו שואפים לקלוט רופאים חדשים ולהצטייד במכשור הרפואי המתקדם ביותר ואיננו חוסכים באמצעים כדי להעניק למטופלינו את הטוב ביותר", אמר.

נושאים קשורים:  חדשות,  מכון רדיותרפיה,  המרכז הרפואי "זיו",  ד"ר קורן שיאון,  פיסיקאי ראשי,  צפת
תגובות