חדשות

פרופסור עמית שגב מונה למנהל מכון הלב במרכז הרפואי "שיבא" בתל השומר

פרופ' שגב מחליף בתפקיד את פרופ' מיכאל אלדר, ששימש כמנהל המכון משנת 2000 ופרש לגמלאות; " מדובר במערך המסמל מצוינות, קידמה ושימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום"

פרופ' עמית שגב (צילום: באדיבות האיגוד הקרדיולוגי)

פרופ' עמית שגב מונה למנהל מכון הלב במרכז הרפואי "שיבא" בתל- השומר. הוא מחליף בתפקיד את פרופסור מיכאל אלדר, ששימש כמנהל המכון משנת 2000 ופרש לגמלאות.

פרופסור שגב הוא מומחה בקרדיולוגיה התערבותית, ועד לאחרונה שימש כמנהל שירות צנתורי הלב וכסגן מנהל מכון הלב בבית החולים.

פרופסור שגב, בן 49, יליד ישראל, התמחה ברפואה פנימית ובקרדיולוגיה במרכז הרפואי "מאיר" בכפר-סבא. הוא השתלם בשנים 2004-2002 בתחום הקרדיולוגיה ההתערבותית ובמחקר בסיסי בביולוגיה וסקולרית בבית החולים ST. MICHAELS, המסונף לאוניברסיטת טורונטו בקנדה. לאחר מכן הצטרף לצוות המצנתרים הבכיר ביחידה לקרדיולוגיה התערבותית במרכז הרפואי "שיבא". בשנים 2015-2011 שימש כמזכיר הכללי של האיגוד הקרדיולוגי בישראל.

תחומי התמחותו בצנתורי הלב הוא בצנתורים ההמודינמיים, בהשתלת מסתמים בגישה צנתורית ובצנתורים של עורקי הצוואר. הוא משמש בשנים האחרונות מדריך (פרוקטור) להשתלות מסתמים ברחבי העולם. בנוסף הוא פרופסור-חבר בחוג לקרדיולוגיה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. הוא שותף בכתיבת יותר מ-100 פרסומים בעיתונות המקצועית-רפואית והעביר למעלה מ-100 הרצאות בכנסים מובילים בארץ ובעולם בתחום הקרדיולוגיה.

עם כניסתו לתפקיד אמר פרופסור שגב: "לכבוד גדול הוא לי לנהל את המערך הקרדיולוגי המפואר במרכז הרפואי שיבא. מדובר במערך המסמל מצוינות, קידמה ושימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום. אני רואה בתפקידי שליחות ואעשה כל שביכולתי כדי לקדם ולאפשר את הטיפול המיטבי ביותר לחולי הלב גם באספקט המקצועי וגם באספקט האנושי".

נושאים קשורים:  חדשות,  פרופ' עמית שגב,  המרכז הרפואי "שיבא",  מכון הלב ב"שיבא",  פרופ' מיכאל אלדר
תגובות
 
אנונימי/ת
14.02.2016, 09:38

אדם ורופא מוערך