חדשות

פרופ' בני דקל מ"שיבא" נבחר לחבר באגודה האמריקאית למחקר קליני

בית החולים מסר, כי הוא ככל הנראה הרופא הישראלי הראשון שנבחר כחבר זר ב-ASCI; "כשאני והצוות שלי מבצעים את המחקר במעבדה, אני תמיד רואה לנגד עיניי את החולים שפגשתי לאורך היום"

פרופ' בני דקל, מנהל היחידה לנפרולוגיה ילדים ב"שיבא". "היכולת ליצור רקמת כליה חדשה שתחליף רקמת חולה עשויה לעזור למיליוני חולים בעולם". צילום: דוברות בית החולים

רופא וחוקר ישראלי, פרופ' בני דקל, מנהל היחידה לנפרולוגיה והמכון לחקר תאי הגזע בבית החולים לילדים במרכז הרפואי "שיבא", נבחר לחבר באגודה האמריקאית למחקר קליני (American Society of Clinical Investigation). ככל הידוע, מסר בית החולים, הוא הרופא הישראלי הראשון שנבחר כחבר זר באגודה אמריקנית זאת.

ה-ASCI נוסדה ב-1908, והיא מהאגודות הרפואיות הוותיקות והמוערכות ביותר בארה"ב. חברים בה כיום כ-3,000 רופאים מומחים מכל ענפי הרפואה. הם נבחרו על סמך הישגים יוצאים-מן-הכלל שרשמו במחקר הביו-רפואי, תוך התמקדות ב"הבנת מחלות האדם ותרגום ממצאיהם במעבדה לרפואה הקלינית בבית החולים", כפי שהאגודה מגדירה את מטרותיה. רבים מחבריה מזוהים כמובילים ברפואה האקדמית ובתעשייה.

פרופ' דקל: "חלק בלתי נפרד מעבודתי הוא בהכשרה ובעידוד רופאים צעירים לצמוח ולהתפתח ולעסוק גם במחקר לצד הטיפול בחולים"

פרופסור דקל נבחר בזכות עשרות מחקריו בתחום תאי הגזע ברקמות בריאות ובסרטן. ממצאי חלק מהמחקרים הובילו כבר לשלבי ניסוי תרופות וטיפולים בארצות הברית.

פרופסור דקל מתמחה במומים מולדים בכליות ובמערכת השתן וכן בהתפתחות הכליות. את לימודי הרפואה סיים בהצטיינות בטכניון, התמחה ברפואת ילדים ובתת-התמחות בנפרולוגיה ילדים ב"שיבא" ובבית החולים לילדים "שניידר". הוא קיבל את ה-PhD באימונולוגיה ובהשתלות, וערך ופוסט דוקטורט בחקר תאי הגזע במכון ויצמן למדע.

הוא מכהן כפרופסור בחוג לרפואת ילדים ובמחלקה לגנטיקה מולקולרית וביוכימיה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב, וכיהן במכון לתאי גזע ורפואה רגנרטיבית באוניברסיטת סטנפורד.

"העובדה שאני מטפל בחולים", אמר פרופסור דקל, "רק מעודדת אותי להבין לעומקם את התהליכים המתרחשים בגוף האדם - ולמצוא פתרונות רפואיים חדשים וטובים יותר למחלות. כשאני והצוות שלי מבצעים את המחקר במעבדה, אני תמיד רואה לנגד עיניי את החולים שפגשתי לאורך היום ואת הפתרונות שאני שואף להציע להם. חלק בלתי נפרד מעבודתי הוא בהכשרה ובעידוד רופאים צעירים לצמוח ולהתפתח ולעסוק גם במחקר לצד הטיפול בחולים. אני רואה לעצמי חובה לחנוך את הדורות הבאים של רופאים-חוקרים".

פרופסור שלמה נוי, סמנכ"ל המחקר והפיתוח ב"שיבא", הוסיף: "אנחנו משקיעים כיום משאבים ומאמצים רבים בפיתוח תחום המחקר תוך שמירת הקשר שבין מעבדת המחקר למיטת החולה. החוקרים שלנו הם גם רופאים המתמצאים במדעי הבסיס - הם מטפלים במטופלים מחד ומפתחים פתרונות קליניים מאידך. כאשר הם במעבדה, הנתונים הקליניים נמצאים כל העת מול עיניהם וכאשר הם במחלקות הם מצוידים בידע שרכשו במחקר. יישום הרפואה התרגומית - השילוב שבין מדעי הבסיס לקליניקה - הוא שמוביל אותנו להישגים יוצאי דופן בתחום המחקר ובשיפור השירות הרפואי".

נושאים קשורים:  חדשות,  פרופ' בני דקל,  ASCI,  American Society of Clinical Investigation,  המרכז הרפואי "שיבא"
תגובות
 
01.02.2016, 22:04

איש נהדר

02.02.2016, 18:50

כל הכבוד! ראוי ביותר.