חדשות

נמשכת העלייה במספר ניתוחי קיצור קיבה בישראל: 8,841 בשנה שעברה

לפי דיווח ב"ישראל היום", 15 בני אדם נפטרו כתוצאה מהניתוח; עמותת הדיאטנים והתזונאים פירסמה נייר עמדה "על מנת להבטיח אחידות בשלבי הטיפול לקראת הניתוח ואחריו"

קיצור קיבה (אילוסטרציה)
קיבה (אילוסטרציה)

8,841 ישראלים עברו בשנת 2014 ניתוחי קיצור קיבה, ומתוכם 15 בני אדם נפטרו; כך דיווחה אתמול (ד') מיטל סיעור בית אור בעיתון "ישראל היום", על סמך נתוני משרד הבריאות. בדיווח נמסר, כי עמותת הדיאטנים והתזונאים בישראל ("עתיד), פירסמה באחרונה נייר עמדה ובו הנחיות מפורטות עבור כל מי שעומד לעבור ניתוח כזה.

מחברי נייר העמדה הדגישו, כי לפני הניתוח יש לקבל הערכה של דיאטנית, לשמור על דיאטה דלת-קלוריות ודלת-פחמימות למשך שלושה שבועות וליטול מולטי-ויטמינים. לפי המסמך, יש לחתור לירידה ב-5%-10% במשקל הגוף ההתחלתי לפני הניתוח, צעד שעשוי להוביל לירידה משמעותית יותר במשקל בטווח הקצר לאחר הניתוח, ולהפחית סיבוכים ניתוחיים. בהנחיות גם נכללת המלצה להפסיק לעשן שישה שבועות לפני הניתוח ולאחריו.

שירי שרף-דגן, דיאטנית ב"אסותא" וממחברות המסמך, אמרה לעיתון כי עקב העלייה בניתוחים הבריאטריים נדרשו הנחיות למטופלים על מנת ליצור אחידות בטיפול שהם יעברו בבתי החולים השונים. "רק התייחסות והירתמות מתאימה של המטופל עצמו עוד לפני הניתוח כחלק מההכנות לקראתו ואחריו, תתרום לשימור הצלחת הניתוח", אמרה לעיתון.

נושאים קשורים:  חדשות,  ניתוח בריאטרי,  קיצור קיבה,  המלצות תזונה,  הכנה לניתוח,  עמותת עתיד,  "ישראל היום"
תגובות