חדשות

ד"ר יובל כרמון מונה למנהל המרפאה לטרשת נפוצה בביה"ח "מאיר"

ד"ר כרמון ינהל גם את המרפאה הנוירו-אימונולוגית במרכז הרפואי; עבד לאחרונה כנויורולוג בכיר במרכז לטרשת נפוצה בבית החולים "שיבא"

בית חולים "מאיר" כפר סבא, (צילום: ויקיפדיה)

ד"ר יובל כרמון מונה למנהל המרפאה לטרשת נפוצה והמרפאה הנוירו-אימונולוגית במרכז הרפואי "מאיר" בכפר-סבא. ד"ר כרמון עבד עד לאחרונה כנוירולוג בכיר במרכז לטרשת נפוצה בבית החולים "שיבא". ב"מאיר" עשה ד"ר כרמון את שני שלבי ההתמחות שלו בנוירולוגיה, אותם סיים בהצטיינות.

ד"ר יובל כרמון (צילום: בית החולים "מאיר")

ד"ר יובל כרמון (צילום: בית החולים "מאיר")

ד"ר כרמון הוא בוגר בית הספר לרפואה בטכניון (2008), שבו השלים תואר ראשון במדעי הרפואה BSc וכן MD בהצטיינות יתרה. הוא בוגר מסלול העתודה האקדמאית בצה"ל, רס"ן במילואים, ושירת כרופא קרבי וכמפקד מרפאה.

את ההשתלמות המחקרית בתחום האירועים המוחיים והטיפול האנדו-וסקולארי עשה ב-Gates Vacsular Institute בעיר באפאלו שבמדינת ניו-יורק, והשלים השתלמות קלינית ומחקרית בטרשת נפוצה ובנוירו-אימונולוגיה, במכון הנוירולוגי "ג'ייקובס" במרכז לטרשת נפוצה באוניברסיטה.

המרפאה הנוירו-אימונולוגית ב"מאיר" מטפלת בקבוצת המחלות שבהן מעורבת המערכת החיסונית ובתהליכים דלקתיים הפוגעים בחלקים שונים של מערכת העצבים המרכזית או ההיקפית. טרשת נפוצה היא המחלה השכיחה ביותר בקבוצה הזאת, שבה נמנית בין השאר מיאסטניה גראביס.

"יש חשיבות רבה למודעות לקיומה של המחלה כיוון שחלק מהתרופות הנרשמות בידי רופאים אסורות לשימוש אצל חולי מיאסטניה גראביס"

תחילת הופעתה של טרשת נפוצה, הסביר ד"ר כרמון, יכולה להתרחש כבר בגיל העשרה. היא מלווה את החולים בה למשך כל חייהם. שכיחותה בולטת יותר בנשים. היא מתאפיינת אצל רוב המטופלים בהתקפים שבהם מופיע חסר נוירולוגי כמו טשטוש ראיה בעין אחת, כפל ראיה או רדימות בגפה או בשתי רגליים, ולעיתים חולשה בגפה או חוסר שווי משקל. המחלה ניתנת כיום לאיתור כבר בשלב מוקדם באמצעות בדיקת MRI של מח וחוט השדרה.

מיאסטניה גראביס היא מחלה נרכשת שבה הגוף תוקף את עצמו. נוגדני המערכת החיסונית נתקפים בקולטני אצטילכולין המצויים על שרירי הגוף. התוצאה: חולשה והתעייפות יחסית מהירים של השרירים במאמצים ותלונות על כפל ראיה וצניחת העפעפיים. לעתים קיימים גם קשיים בבליעה ולעיסה או בשרירי הגוף. הטיפול במחלה נועד להבטיח שלא תתפתח חולשה שתסכן את המטופל. עיקרו הוא טיפול מונע או סימפטומטי.

"יש חשיבות רבה למודעות לקיומה של המחלה כיוון שחלק מהתרופות הנרשמות בידי רופאים אסורות לשימוש אצל חולי מיאסטניה גראביס", הדגיש ד"ר כרמון.

בנוסף לטרשת נפוצה ומיאסטניה גראביס מטופלים במרפאה גם חולי נוירומיאליטיס אופטיקה וכן מחלות אוטו-אימוניות אחרות המערבות את מערכת העצבים. בנוסף לטיפולים בתרופות הייעודיות ניתן במסגרת טיפולי היום גם דיקור מותני בידי נוירולוג, ללא צורך באשפוז מלא.

בצוות המרפאה חברים גם מומחים באורולוגיה ונוירו-אופטלמולוגיה. לנשים בהיריון ניתן ליווי במהלך כל תקופת ההיריון ולאחריו. במרכז הונהג לאחרונה אשפוז יום צמוד.

נושאים קשורים:  חדשות,  מינויים,  המרכז הרפואי "מאיר",  ד"ר יובל כרמון,  המרכז הרפואי "שיבא",  טרשת נפוצה,  מיאסטניה גראביס
תגובות
21.01.2016, 19:30

well done yuval
good luck

21.01.2016, 19:30

well done yuval
good luck