חדשות

המרכז לבקרת מחלות: עלייה בתחלואה בשפעת; 88 חולים אושפזו בבתי חולים

המרכז לבקרת מחלות במשרד מסר, כי למרות הערכות קודמות כי התחלואה החורף תהיה ממוצעת, נראה כי מספר החולים ומספר הנפטרים מהמחלה צפוי להיות גבוה מהרגיל

קהל בקופת חולים ממתין לחסון נגד שפעת (צילום: "פלאש 90")

המרכז לבקרת מחלות במשרד הבריאות מדווח, כי למרות הערכות קודמות שתחלואת העונה השפעת תהיה דומה לממוצע, נרשמה עלייה החל מתחילת ינואר במספר החולים, ובמספר החולים המאושפזים בבתי חולים כתוצאה מהמחלה.

לפי דיווח אתמול (יום ד') ב"ידיעות אחרונות", המרכז לבקרה על מחלות עידכן על עלייה בשבוע האחרון בתחלואת השפעת. לפי העדכון, כ-65% מאלו הפונים למרפאות עם תסמינים אופייניים לשפעת אובחנו בבדיקות מעבדה כחולים בשפעת. 88 חולים בשפעת אושפזו עד כה בבתי החולים. 9 מהם נפטרו.

לפי הדיווח, מה שמדאיג את הרשויות היא העובדה שבכל עונת השפעת בשנה שעברה היו 75 חולים שאושפזו, ותשעה שנפטרו. לפי דיווח קודם, שיא התחלואה בשפעת צפוי להתרחש בשבוע הבא.

ההערכה העדכנית, מדווח העיתון, היא שהחורף השנה יהיה דומה לחורף לפני שנתיים (2013/2014) מבחינת התחלואה. בחורף זה נרשמו 116 חולים קשים, ו-30 בני אדם נפטרו.

לפי הדיווח, כ-20 מתוך 88 החולים בשפעת שאושפזו אובחנו כלוקים בזן H1N1 של המחלה ("שפעת החזירים"). כמעט לכולם יש מחלות רקע. אף אחד מהם לא חוסן בפני המחלה. ביניהם גם ילדים ונשים בהריון.

נושאים קשורים:  חדשות,  שפעת,  חיסון,  שפעת החזירים,  תחלואה,  חורף
תגובות