חדשות

בית החולים "זיו" בצפת רכש מכשירי CT מתקדמים בכספי תרומות

בית החולים מסר כי הוא הראשון בישראל שרכש והחל להפעיל מכשיר CT הנחשב למתקדם ביותר בעולם, מדגם AQULION ONE של חברת "טושיבה"

מכשיר ה-CT החדש בבית החולים "זיו" בצפת (צילום: "זיו")

המרכז הרפואי "זיו" בצפת הודיע אתמול (ב'), כי רכש והחל להפעיל מכשיר CT הנחשב למתקדם ביותר בעולם, מדגם AQULION ONE, של חברת "טושיבה". המרכז הרפואי מסר כי הוא בית החולים הראשון בארץ שרכש מערכת זאת.

על פי הפרטים שנמסרו, למכשיר ה-CT החדש כמות קרינה מינימלית, הפחותה ב-80% מהמכשירים הקודמים. מהירות ואופן הסריקה גבוהים ביותר, מה שמאפשר סריקה של 640 פרוסות בסיבוב אחד - פי 10 מהמכשור הקודם (64 פרוסות). איכות התמונה המתקבלת היא ברמה גבוהה, כך שהיא מסייעת לאבחון ולטיפול המקצועי.

לדברי בית החולים, למכשיר ה-CT החדש כמות קרינה הפחותה ב-80% מהמכשירים הקודמים

לדברי בית החולים, הדיוק הגבוה שמושג באמצעות המכשיר, בשילוב המהירות הגבוהה שלו, מאפשרים קבלת תוצאות בזמן קצר ומתן מענה רפואי מיטבי במקרים של טראומה, שבץ מוחי ועוד. הסריקה הרחבה והמהירה מאפשרת לערוך שחזורים תלת -ממדיים שבעבר היו מסובכים לביצוע, כמו למשל בשחזור מלא של הלב בפעימת לב אחת. כמו כן, מאפשר המכשיר החדיש בדיקה של ילדים ללא צורך בהרדמה, כפי שהיה נהוג במכשירי CT בעבר.

בית החולים מסר כי "המכשיר החדיש נרכש תודות לתרומתה הנדיבה של קרן אדליס". מכשיר CT נוסף מיועד למכון ההקרנות שיפתח ב"זיו" במהלך 2016.

ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי "זיו", הודה לקרן אדליס "על נדיבותה ותמיכתה בקידום השירות הרפואי בבית החולים". לדבריו, "הרכישה וההפעלה של מכשיר ה-CT החדש הוא נדבך חשוב בשיפור שירותי הרפואה לתושבי הפריפריה הצפונית. מכשור ה-CT של מכון ההקרנות הוא תנאי חשוב לתפעולו ולמתן טיפול רפואי חיוני וחשוב לתושבי הצפון ליד ביתם".

נושאים קשורים:  חדשות,  CT,  מכשיר CT,  ד"ר סלמן זרקא,  המרכז הרפואי "זיו"
תגובות