חדשות

מחקר ישראלי: המלצות תזונה צריכות להיות מותאמות באופן אישי

מחקר שנערך במכון ויצמן הצביע על הבדלים משמעותיים בין אדם לאדם באופי ההשפעה של מזונות שונים על רמת הסוכר בדם; דיאטה שתוכננה בהתאם לתוצאות הצליחה לשמור על רמת סוכר נמוכה

המלצות לתזונה בריאה צריכות להיות מותאמות אישית לכל אדם, משום שיש הבדלים גדולים בין אנשים באופי התגובה למזון; כך מעלה מחקר חדש, שנעשה במכון ויצמן" ושדיווח עליו פורסם שלשום (יום ה') בכתב העת Cell.

כ-800 מתנדבים נטלו חלק בשלב הראשון של המחקר, ובהמשך התווספו 100 נבדקים נוספים. משתתפי המחקר צרכו בתקופת המעקב יותר מ-46 אלף ארוחות. בנוסף לשאלונים שמילאו על הרגלי התזונה שלהם, אורח חייהם ובריאותם, הם עברו בדיקות דם לרמות סוכר וכן נבדקו ונותחו הרכב אוכלוסיית חיידקי המעיים שלהם ומדדי גוף נוספים.

המחקר בוצע על ידי צוותו של פרופסור ערן סגל, מהמחלקה למדעי המחשב ומתמטיקה שימושית, וד"ר ערן אלינב מהמחלקה לאימונולוגיה במכון ויצמן. הרופאים שנטלו בו חלק היו ד"ר דוד ישראלי מהמרכז לבריאות הנפש בירושלים, פרופסור זמיר הלפרין, מהמרכז הרפואי תל-אביב-איכילוב וד"ר ניב זמורה, רופא ותלמיד מחקר במחלקה לאימונולוגיה.

פרופסור סגל מסר: "התמקדנו בסוכר בדם מפני שרמות גבוהות שלו הן גורם סיכון לסוכרת, להשמנת יתר ולתסמונת המטבולית. ההבדלים העצומים שמצאנו בין העליות שחלו ברמות הסוכר אצל אנשים שונים, שאכלו ארוחות בהרכב זהה, מראים כיצד המלצות תזונתיות אישיות, ככל הנראה, יעזרו לאנשים להישאר בריאים יותר – וזאת לעומת ההמלצות התזונתיות האוניברסליות, המקובלות כיום".

במחקר התברר, שהנבדקים הגיבו באופן שונה, משמעותית, לארוחות פשוטות ומורכבות כאחד. אצל משתתפים רבים זינקו רמות הסוכר בדם לאחר צריכת מנה סטנדרטית של גלוקוז, בעוד שאצל רבים אחרים זינקו רמות אלו דווקא לאחר אכילת לחם לבן וללא גלוקוז.

ד"ר אלינב הוסיף: "מטרת המחקר הייתה למצוא את הגורמים שאחראים לתגובת הסוכר האישית של כל אחד למזונות. השתמשנו במידע הזה כדי לפתח המלצות תזונתיות אישיות שיעזרו למנוע או לטפל בהשמנת יתר וסוכרת, שבשנים האחרונות מוגדרות כמגפות עולמיות״.

משתתפי המחקר צוידו במכשירי ניטור קטנים, שמדדו את רמות הסוכר בדמם באופן רציף. הם התבקשו לרשום את כל מה שאכלו ואת מאפייני אורח החיים שלהם (זמני ומשך השינה, פעילות גופנית) כך שהתאפשר מעקב אחרי תגובות אישיות למזונות השונים. מן הממצאים פותח אלגוריתם חישובי אשר ניבא נכונה את התגובות האישיות של משתתפי המחקר למזונות השונים.

במחקר המשך, עם עוד 100 מתנדבים, אותו אלגוריתם הצליח גם לנבא נכונה את שיעור העלייה שיחולו ברמת הסוכר בדם בתגובה למזון - מה שהראה כי אפשר ליישם אותו על משתתפים חדשים.

בשלב הבא של המחקר, הורכבה דיאטה המבוססת על האלגוריתם, במטרה לבדוק אם המלצות אישיות שמפיקה המערכת אכן מסייעות בהורדת רמת הסוכר בדם. משתתפי הניסוי קיבלו דיאטה אישית "טובה" לשבוע אחד ודיאטה "רעה" לשבוע נוסף. שתי הדיאטות כללו את אותו מספר הקלוריות אולם השתנו בהרכבן מאדם לאדם. פריטי מזון מסוימים שהופיעו בדיאטה ה"טובה" אצל נבדק אחד הופיעו אצל נבדק אחר בתפריט הדיאטה ה"רעה".

התברר, כי הדיאטות ה"טובות" עזרו לנבדקים לשמור על רמות בריאות של סוכר בדם. לעומת זאת, הדיאטות ה"רעות" גרמו פעמים רבות לעלייה מהירה ומשמעותית ברמות אלו. שתי התוצאות נרשמו לאחר ניסוי של שבוע ימים בלבד. כתוצאה מדיאטה "טובה", נרשמו שינויים אחידים בהרכב חיידקי המעיים, דבר המצביע על כך שחיידקים אלו יכולים להיות מושפעים מדיאטה אישית ויכולים גם להשפיע על התגובה למזון מבחינת תגובת הגוף לשינוי ברמת הסוכר בדם.

לסרטון המסביר את המחקר (באדיבות מכון ויצמן) לחצו כאן:

עתה מבקש צוות המחקר מתנדבים נוספים למחקר המשך על תזונה אישית שיתמקד בבעלי רמה גבוהה של סוכר בדם הנמצאים בסיכון לפתח סוכרת. המחקר נועד לנסות למנוע או לדחות את הופעת המחלה.

לדיווח בכתב העת CELL לחצו כאן

נושאים קשורים:  חדשות,  מחקר,  מכון ויצמן למדע,  רמת סוכר,  דיאטה,  ד"ר ערן אלינב,  פרופ' ערן סגל
תגובות