חדשות

תואר פרופ' למנהל מחלקת עיניים בבית החולים "זיו", ד"ר יוסי פיקל

פרופ' פיקל קיבל את התואר מאוניברסיטת בר אילן; מונה לעמוד בראש מחלקת העיניים של בית החולים "זיו" בשנת 2003

פרופ' יוסי פיקל (צילום: בית החולים "זיו")

אוניברסיטת בר-אילן והפקולטה לרפואה של האוניברסיטה בגליל העניקו תואר פרופסור לד"ר יוסי פיקל, מנהל מחלקת עיניים במרכז הרפואי "זיו" בצפת.

לפרופסור פיקל, מסרה האוניברסיטה, עבר צבאי עשיר. הוא היה נווט מטוסי קרב בחיל האוויר, ולקח חלק בתקיפות מבצעיות רבות. הוא סיים לימודי רפואה בטכניון וההתמחות במחלקת עיניים בבית החולים "רמב"ם" בחיפה.

הוא ערך התמחות-על בניתוחי זגוגית ורשתית בבית החולים בסידני, אוסטרליה. בשובו לארץ שימש רופא בכיר במחלקת עיניים בבית החולים "הלל יפה" בחדרה, עד למינויו למנהל מחלקת עיניים במרכז הרפואי "זיו" ב-2003.

בנוסף לעבודתו כרופא וכמנתח עיניים, פירסם פרופ' פיקל מאמרים רבים בספרות המקצועית הבינלאומית. הוצאת הספרים "שפרינגר" בגרמניה פרסמה את ספרו המקצועי העוסק בעדשות מולטי-פוקליות תוך עיניות, המושתלות בניתוחי קטרקט. את הספר ערך בשיתוף פרופסור ג'ורג' אליו, מבית החולים "ויסום" באליקנטה שבספרד, מנתח קטרקט מוביל באירופה. הספר הוא חלק מסדרת ספרים שהם ספרות יסוד ברפואת עיניים.

מחלקת עיניים במרכז הרפואי "זיו" מספקת שירותים רפואיים מתקדמים בכל תחומי רפואת העיניים, בכלל זה לילדים, ניתוחי קטרקט, קרנית, רשתית וניתוחי גלאוקומה, ניתוחי אוקולו-פלסטיקה, כירורגיה פלסטית של אזור העיניים. למחלקה מרפאות שונות לבדיקת שדה ראייה, אבחון ליקויים שונים, בדיקות טופוגרפיה של הקרנית ומדידת עובי הקרנית, צילומי קרקעית העיניים ואנגיוגרפיה של רשתית העין, אולטרה-סאונד, ו=OCT להדמיית הרשתית ועצבי הראייה.

נושאי המחקר האחרונים שבוצעו במחלקתו של פרופסור פיקל : נוזלי הלשכה הקדמית של העין, מניעת AMD, אפידמיולוגיה של גלאוקומה. הסטודנטים לרפואה עוברים בה הדרכה והתמחויות. היא גם אחראית להקמתו של החוג לרפואת עיניים בפקולטה. בנוסף, מדריכים רופאי המחלקה סטודנטים בבית הספר לסיעוד של המרכז הרפואי "זיו" ובחוג לסיעוד במכללת צפת.

ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי "זיו", בירך את פרופסור פיקל על קבלת התואר. "זו תעודת כבוד למחלקת העיניים שלנו ולמרכז הרפואי", אמר.

נושאים קשורים:  חדשות,  פרופ' יוסי פיקל,  אוניברסיטת בר אילן,  המרכז הרפואי "זיו",  מינויים
תגובות
12.11.2015, 18:43

ברכות לפרופ" פיקל

יוסי היקר
ברכות מקרב לב, עבדת קשה להגיע לזה...כל הכבוד

06.12.2015, 11:33

דר פיקל היקר,
ברכות מקרב לב....
עבודה קשה לבסוף משתלמת ...
מצדיע ...

20.12.2015, 23:21

יוסי היקר ,
מיטב הברכות לרגל קבלת התואר הנכסף
כל הכבוד! ישר כוח!
איתן ראט

22.12.2015, 14:25

כל הכבוד ובהצלחה ! יש חיים אחרי הלל !