חדשות

טענות: יו"ר דירקטוריון "הדסה" ניסה להדיח את פרופ' תמר פרץ מתפקידה

לפי דיווח במקומון בירושלים, יו"ר הדירקטוריון ארז מלצר יזם את המהלך, והציע כי אישים שונים ימלאו את התפקיד עד כניסתו של פרופ' רוטשטיין לתפקיד בינואר

מימין: תא"ל פרופ' יצחק קרייס, קצין רפואה ראשי בצה"ל; פרופ' תמר פרץ, מנכ"לית המרכז הרפואי "הדסה" ומר ניר ברקת, ראש העיר ירושלים, בוועידת ישראל לרפואה (צילום: אבי חיון)
תצלום ארכיון / מימין: תא"ל פרופ' יצחק קרייס, קצין רפואה ראשי בצה"ל; פרופ' תמר פרץ, מנכ"לית המרכז הרפואי "הדסה" ומר ניר ברקת, ראש העיר ירושלים, בוועידת ישראל לרפואה (צילום: אבי חיון)

יו"ר דירקטוריון "הדסה", ארז מלצר, ניסה להדיח את פרופסור תמר פרץ מתפקידה כממלאת-מקום המנכ"ל עד לכניסתו הצפויה לתפקיד של פרופסור זאב רוטשטיין בינואר הקרוב; כך דווח בסוף השבוע במקומון של קבוצת ידיעות אחרונות בירושלים.

לפי הדיווח, על פי יוזמתו של מלצר היו אמורים לשמש בתפקיד רואה החשבון אורן לוי (עד כה המשנה למנכ"ל) ופרופסור יורם וייס, שמכהן כיום כמנהל המרכז הרפואי בעין כרם. המהלך נבלם עקב התנגדות נחרצת של מנהלי מחלקות ורופאים וכן ועד האחיות.

בין המתנגדים לתוכנית היה גם שר הבריאות יעקב ליצמן והוא, כך דווח, היה זה שבלם סופית את המהלך של מלצר

לפי הדיווח, שהתפרסם באתר MyYnet, יו"ר ועד האחיות ניצה שמש התייצבה מול הדירקטוריון והסבירה מדוע אסור לאפשר את ההדחה. בדיווח נמסר, כי ליו"ר הדסה היה רוב בדירקטוריון למהלך, והוא גם נתמך בידי ועד העובדים. בין המתנגדים האחרים היה גם שר הבריאות יעקב ליצמן והוא, כך דווח, היה זה שבלם סופית את המהלך של מלצר.

המתנגדים למהלך מקרב אנשי "הדסה" זעמו, משום שמדובר ב"אקט לא דמוקרטי ודיקטטורי שלא היה כמותו מעולם בהדסה". עלתה גם התהייה בדבר התזמון, "רגע לפני מינוי המנכ"ל הקבוע".

עוד נמסר, כי המתח בין אנשי ההנהלה והדירקטוריון הגיע שוב לשיאים חדשים. בשבוע שעבר, כך דווח, הודיע המשנה למנכ"ל, אורן לוי, על התפטרותו. נציג ועד מנהלי המחלקות פרופסור דרור מבורך הביע צער על כך ובמייל ששלח לעובדים כתב: "אורן, שייצג נאמנה את ההנהלה, היה בר שיח הוגן וענייני. לכן הצטערנו על הידרדרות משמעותית נוספת באפשרות המצטמצמת של תפקוד ההנהלה".

לפי הדיווח, ועדי הרופאים תכננו לפתוח במחאה מאורגנת נגד ההתפטרות. הדירקטוריון החליט לנסות ולהניא את לוי מהחלטתו ופתחו במגעים להשבתו לעבודה. השבוע הוא נעדר ממשרדו ב"הדסה", נמסר לעיתון. מלצר סירב להגיב על הדברים.

פרופסור פרץ אמרה בתגובה, כי "עד שיוחלט אחרת, תפקידי הוא להמשיך לנהל את המרכז הרפואי הדסה באופן אחראי ומקצועי ולעמוד ביעדי תכנית ההבראה. כך בדיוק אני מתכוונת לפעול״.

לדיווח המלא לחצו כאן

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "הדסה",  פרופ' תמר פרץ,  ארז מלצר,  משבר ב"הדסה",  משרד הבריאות,  שר הבריאות יעקב ליצמן
תגובות
 
אנונימי/ת
08.11.2015, 11:40

אכן, חבל שאורן לוי הלך וחבל שלא החליפו את פרץ מזמן. נקווה שהנזקים יצומצמו. כן ניתן בהוראה של הדירקטוריון להגביל את כוחה של מממ מנכ"ל כמו שעשו לקפלן לפני ששם את המפתחות

אנונימי/ת
13.11.2015, 17:48

דברים יז ז "ובערת את הרע מקרבך"